Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті ЗНУ відбулося засідання круглого столу до Міжнародного дня води

25.03.2013 11:04 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет

22 березня на біологічному факультеті Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу, присвяченого святкуванню Міжнародного дня води. На засіданні круглого столу були присутні проректор з наукової роботи ЗНУ Віктор Грищак, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор Олександр Рильський, заступник декана з наукової роботи, доцент кафедри імунології та біохімії Віра Копійка, активісти Наукового товариства студентів та аспірантів біологічного факультету, студенти та викладачі кафедри хімії, а також загальної та прикладної екології та зоології.

На захід завітали і гості: професор Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, спеціаліст в галузі мікробіології і біотехнології очищення води Петро Гвоздяк, а також медик-психолог, голова Запорізького громадського профілактично-оздоровчого центру «Здоров'я» Володимир Новиченко.
Проректор з наукової роботи ЗНУ Віктор Грищак привітав гостей та учасників засідання круглого столу у стінах нашого університету та зазначив, що цей захід є знаковою подією в ЗНУ. У свою чергу, професор Олександр Рильський наголосив, що в Запорізькому національному подібний захід, присвячений Міжнародному дню води, проводиться вперше, однак у майбутньому він може стати традиційним.
Професор Петро Гвоздяк виступив перед учасниками засідання з доповіддю на тему «Особливості питної води в Україні». Він наголосив, що «лише те людство має майбутнє, яке навчиться відновлювати якість спожитої (використаної) води і не лінуватиметься це постійно робити». Також Петро Ілліч зазначив, що в недалекому майбутньому людство буде вимагати не «хліба і видовищ», а «хліба та води». Тому необхідно думати про якість води вже сьогодні і вживати усі заходи для відновлення та підтримки її якості.
Наступним з доповіддю виступив голова Запорізького громадського профілактично-оздоровчого центру «Здоров'я» Володимир Новиченко. Він розповів усім присутнім на заході про метод активації води, який був розроблений їхнім центром. Також Володимир Григорович продемонстрував результати експериментів, що проводились на кафедрах біології та фізики різних вищих навчальних закладів України, спрямованих на визначення характеру та властивостей води центру «Здоров’я». За показниками можна зробити висновок, що ця вода є корисною для здоров'я людей і здатна впливати на різні патологічні процеси в організмі.
Доповіді гостей засідання круглого столу викликали особливу зацікавленість серед аудиторії, а відповідно – і багато запитань.
Студенти II-III курсів біологічного факультету також виступили зі своїми доповідями: Оксана Камєнова «Дефіцит водних ресурсів», Лідія Крупенко «Ейхорнія – убивчий загарбник чи рятівник планети», Анастасія Кобиляцька «Життя у краплі води», Катерина Плотнікова «Глобальне потепління зупинять розталі айсберги», Анастасія Скокова «Структурована вода. Концепція пам’яті води», а також Олександра Волошина «Дейтерій і важка вода».
Наприкінці заходу учасники засідання круглого столу обмінялись своїми думками, зробили висновки та розглянули можливі методи покращення якості води в Україні. Варто зазначити, що ідея проведення Міжнародного дня води вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася 3-14 червня 1992 року в Ріо-де-Жанейро. Міжнародний день води покликаний привернути увагу громадськості до стану водних об'єктів і проблем, пов'язаних з їх відновленням та охороною, а також замислитися щодо значення води в житті кожної людини.

Олена Ярошенко