Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На фізичному факультеті ЗНУ відбувся міський конкурс творчих робіт

На фізичному факультеті ЗНУ відбувся міський конкурс творчих робіт

26.03.2013 09:21 фізичний факультет конкурс

25 березня на базі фізичного факультету Запорізького національного університету відбувся конкурс творчих робіт із удосконалення фізичного демонстраційного експерименту. Цей захід організовано з метою розвинення наукових здібностей школярів, проведення профорієнтаційної роботи з обдарованою молоддю та для популяризація і поглиблення знань з фізики серед учнів освітніх закладів м. Запоріжжя.

Конкурс, який має вже трирічну історію, цього року отримав підтримку з боку Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.
Із вітальним словом до учасників заходу звернулася методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Валентина Кравцова. Вона привітала всіх присутніх та побажала успіхів школярам, зазначивши, що участь у Конкурсі надасть нового імпульсу їхнім науковим пошукам. Завідувач кафедри фізики та методики її викладання, доктор педагогічних наук, професор Олександр Іваницький привітав учасників Конкурсу та наголосив, що з кожним роком експериментальні роботи, які готують учні під керівництвом своїх шкільних вчителів, стають більш ґрунтовними та цікавими.
До складу конкурсної комісії входили як вчителі фізики м. Запоріжжя (Валентина Кравцова, Микола Куліковський, Іван Забігайло та Олексій Федчун), так і викладачі фізичного факультету ЗНУ (Анатолій Кулинич, Наталія Тихонська, Андрій Андрєєв та Павло Долгорукий). Під час засідання на розгляд комісії свої доповіді представили учні Запорізьких навчальних закладів: Технічного ліцею, ліцею «Логос», ліцею № 34, гімназії № 71, навчально-виховного комплексу «Мала гуманітарна академія» та загальноосвітньої школи № 65. Усього було подано 10 робіт, теми яких вирізнялися своєю науковою актуальністю та можливістю практичного застосування.
За результатами Конкурсу були визначені переможці у чотирьох номінаціях: «Краща робота з удосконалення демонстрації фізичного явища або закону», «Краща робота з удосконалення фізичного досліду», «Краща робота з удосконалення шкільної лабораторної роботи», «Краща робота з розробки удосконаленого фізичного приладу».
Усі учасники отримали цінні подарунки від Запорізького національного університету, а після видання відповідного наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту вони отримають почесні грамоти.
Варто зазначити, що один із ініціаторів проведення конкурсу, вчитель фізики Запорізької гімназії № 71, вчитель вищої категорії Микола Куліковський, передав у дарунок кафедрі фізики та методики її викладання чотири комплекти приладів для проведення лабораторних робіт та робіт практикумів з фізики, які були виготовлені ним разом з учнями.

Наталія Тихонська,
заступник декана фізичного факультету

Схожі новини