20 березня члени первинної профспілкової організації ЗНУ в актовій залі БК ім. Дроб’язка провели навчання студентського профспілкового активу.
Відкрили захід заступник голови обласного профкому Юрій Юдін та голова первинної профспілкової організації ЗНУ Борис Павловський.
Програма заходу була умовно поділена на дві частини – теоретичну та практичну. Головне завдання першого блоку - підвищення рівня інформаційної культури студентів-профоргів. Це завдання було реалізоване завдяки виступам профоргів від факультетів, які розглянули актуальні питаннями нормативно-правової бази.
Першою виступила Катерина Конотопець – профорг фізичного факультету, яка ознайомила присутніх із законом «Про вищу освіту». Увага була зосереджена на таких частинах закону, як право громадян на вищу освіту, державний стандарт вищої освіти, мета і головні завдання діяльності вищого навчального закладу. Доповненням до виступу стала ремарка заступника голови ППО ЗНУ Юлії Дудник про створення трьох законопроектів «Про вищу освіту», один із яких написаний правлячою партією і два – опозиційною. У законопроектах представлені поправки до таких статей:
Ст. 1. Основні терміни та їх визначення (пропозиція В.І.Лугового)
Ст. 2. Законодавство України про вищу освіту
Ст. 4. Право громадян на здобуття вищої освіти
Ст. 5. Рівні та ступені вищої освіти, кваліфікації
Ст. 7. Документи про вищу освіту (ступені вищої освіти)
Ст. 25. Акредитація спеціальності
Ст. 27. Правовий статус вищого навчального закладу
Ст. 32. Принципи діяльності, основні права та обов'язки вищого навчального закладу (пропозиція АПУ)
Дар’я Левченко – профорг від факультету іноземної філології -презентувала закон «Про професійні спілки, їх права та гарантії», в якому йдеться про визначення професійної спілки, членство у профспілках та основні положення їх діяльності.
Актуальному питанню про стипендії був присвячений виступ профорга економічного факультету Артема Зеленського. Був розглянутий закон «Про порядок призначення і виплати стипендій», який аудиторія сприйняла з підвищеним інтересом.
Профорг юридичного факультету Іван Мотильов зачитав основні положення закону «Про порядок отримання путівок на оздоровлення студентів». Доповненням до виступу Івана стала презентація «Відпочинок студентів ЗНУ» - фотозвіт проведеної роботи, яку представила член профкому від факультету менеджменту Ірена Мороз. Також під час перегляду презентації Ірена розповіла про Асоціацію правозахисних організацій студентів, яка надає їм можливості відпочинку як в Україні, так і за кордоном.
Наступні два питання були присвячені соціально-незахищеним верствам населення. «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» розповіла Галина Сирота – профорг історичного факультету. Закон «Про порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт» був висвітлений профоргом філологічного факультету Юлією Дудник.
Із метою ознайомлення студентського профспілкового активу із законодавчим підґрунтям проходження навчальної або виробничої практики профорг факультету соціальної педагогіки та психології Ріта Крусір озвучила основні аспекти закону «Про проведення практики студентів ВНЗ України».
Іноді недотримання обов’язків студентом може призвести до негативних наслідків. Для уникнення цього профорг факультету менеджменту Ірена Мороз представила головні положення закону «Про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів».
Важливою проблемою для випускників залишається питання працевлаштування після закінчення вишу, яке регулюється законом «Про порядок працевлаштування випускників ВНЗ». Із доповіддю з цього питання виступила Тетяна Чернуха – профорг факультету соціології та управління. Її виступ викликав цілу низку запитань.
Із метою закріплення отриманої нормативно-правової інформації був проведений конкурс «Представ себе», під час якого учасники повинні були уявити співбесіду з роботодавцем і за 1 хвилину розказати про себе та отримати роботу. Переможцем цього конкурсу став студент І курсу факультету менеджменту Дмитро Голубниченко.
Другий, практичний блок, розпочався презентацією проекту «ISIC в Україні», який розробив Артем Зеленський. Студенти мали можливість дізнатися про міжнародний студентський квиток і його переваги.
Профорг – це не лише рядовий студент, але й активна, комунікативна, презентабельна особа, яка представляє як свій факультет, так і університет. Тому в рамках навчання профспілкового активу Юлією Дудник була проведена презентація «Як поводити себе перед камерами». Для цього проекту був створений відеоролик за участю студентки філологічного факультету Марини Литвинчук і студента економічного факультету Дениса Бондарєва. На його прикладі було проаналізовано та виправлено помилки презентації себе перед камерою.
Тетяна Чернуха провела для учасників заходу тренінг «Командоутворення». Його мета - налагодження зв’язків між профоргами різних факультетів, створення доброзичливої атмосфери та демонстрація ефективності командної діяльності на практиці.
Програма заходу, яка була як навчальною, так і розважальною, надала можливість студентам-профоргам дізнатися багато нового та засвоїти отриману інформацію задля подальшого практичного впровадження.