Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вирішення екологічних проблем – сфера інтересів молоді

Вирішення екологічних проблем – сфера інтересів молоді

26.03.2013 15:09 Наукове товариство студентів та аспірантів круглий стіл

У рамках реалізації міжнародного екологічного проекту «Green Rush», який нещодавно стартував і в Україні, 22 березня до Запорізького національного університету завітали іноземні студенти - волонтери міжнародної студентської організації «AIESEС». Вони разом зі студентами ЗНУ взяли участь у засіданні круглого столу «Екологічні проблеми у сучасному світі».

Організатором заходу на базі нашого вишу виступило Наукове товариство студентів і аспірантів. Очолила засідання голова НТСА факультету іноземної філології Ірина Разумович.
Сьогодні молоді люди мають бути обізнаними з актуальних екологічних проблем довкілля. Саме тому вони зацікавлені в обміні досвідом із вирішення цих питань у різних країнах світу. На засіданні круглого столу були заслухані доповіді студентів ЗНУ, а також відбулося їх обговорення. Зі своїми дослідженнями виступили студенти економічного факультету Христина Назарова
«Еколого-економічні аспекти розвитку Близького Сходу: проблеми та їх вирішення»), (Олександр Томашенко («Екологічна складова успіху»), Богдан Хохлов («Потенційні об’єкти навколишнього середовища. Дія актуальних програм»), студентка біологічного факультету Людмила Макєєва («Можливі шляхи вирішення екологічних проблем») та інші. Теми виступів стосувалися екологічних проблем у різних регіонах світу та країнах, зокрема Китаї, Йордані та державах Південної Африки, також обговорили історію та передумови виникнення цих проблем. Актуальними на сьогодні є питання нестачі енергоресурсів та засмічення територій.
В обговоренні питань активну участь взяли гості заходу – Анна Біро (Угорщина), Бруно Сомма (Італія) та Кароліна Пессона (Бразилія). Вони розповіли про досвід власних країн із вирішення нагальних екологічних питань та спеціальні державні програми, направлені на їх подолання, а також про введення факультативів із «Екологічної обізнаності» до шкільних програм у країнах Європи.
Учасники засідання круглого столу дійшли висновку, що вирішити екологічні проблеми сьогодні можливо лише спільними зусиллями та комплексним підходом – починаючи зі шкільної екологічної освіти, змін в екологічному законодавстві різних країн, а також через залучення приватного капіталу до інвестування екологічних проектів.

Олена Хлистун

Схожі новини