Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Семінар із підвищення кваліфікації для вчителів м. Запоріжжя від кафедри німецької філології і перекладу

Семінар із підвищення кваліфікації для вчителів м. Запоріжжя від кафедри німецької філології і перекладу

29.03.2013 09:54 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології

У рамках методичного семінару для вчителів шкіл м. Запоріжжя, що відбувся 26 березня на факультеті іноземної філології, кафедра німецької філології і перекладу провела свій блок занять з країнознавства та методики викладання німецької мови як іноземної.

Викладачі кафедри намагаються залучати для проведення семінарів представників Німеччини. Цього разу першу частину провів наш гість - викладач із Німеччини пан Герберт Шенеманн. Він розповів аудиторії про актуальну ситуацію в країні, а також про зміни у словниковому складі німецької мови після об’єднання двох німецьких держав. Під час заняття викладачі були не лише пасивними слухачами, але й активно спілкувалися з представником країни, мову якої викладають. За словами учасників семінару, це була для них дуже гарна мовна практика.
Друга частина семінару була проведена молодим, але досить досвідченим викладачем кафедри - к.ф.н. Оленою Путій. За попередньою пропозицією вчителів Олена Сергіївна присвятила свій блок зустрічі граматичним іграм під час занять з німецької мови. Семінар був проведений в інтерактивній формі: вчителі мали можливість проаналізувати дієвість прийому гри на формування граматичних навичок учнів, зміст та форму гри, а також, після обговорення у групах, запропонувати інші можливості використання гри для формування мовних вмінь та навичок.
Кілька років поспіль викладачі кафедри навчаються сучасним інтерактивним методикам проведення як семінарів, так і практичних занять зі студентами, у Гете-інституті. Ця відома міжнародна установа, партнером якої є кафедра німецької філології та перекладу, та створений в університеті Центр вивчення німецької мови Гете-інституту, проводять постійну роботу, спрямовану на підвищення мовної та методичної кваліфікації викладачів кафедри. Це, у свою чергу, позитивно впливає на якість викладання німецької мови для студентів відділення німецької філології та перекладу.
Після семінару були отримані відгуки від вчителів про якість проведення цього заходу та думки щодо подальших перспектив. Усі учасники відзначили належну організацію, структурованість занять, високий рівень мовної компетенції Олени Путій, доброзичливу дружню атмосферу семінару, виразили вдячність за надану можливість поспілкуватися з представником Німеччини. Серед тем, які були запропоновані вчителями для розгляду на наступних семінарах, були: сучасна німецька література, розвиток навичок письма та усного мовлення на старших ступенях навчання. Також учасники семінару висловили побажання щодо проведення теоретичної частини семінару німецькою мовою.
Вчителі виразили свою подяку та побажали кафедрі творчих та наукових успіхів, а також готовність у подальшому брати участь у подібних заходах, організованих факультетом іноземної філології.

Факультет іноземної філології

Схожі новини