Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Гендерний паритет – основа здорового суспільства

Гендерний паритет – основа здорового суспільства

29.03.2013 12:01 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Гендерний форум факультет соціальної педагогіки та психології

28 березня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбувся «Ґендерний форум-2013». Його тема цього разу звучала так: «Практики ґендерного виховання південного сходу України».

Організаторами заходу виступили факультет соціальної педагогіки і психології, Запорізька жіноча організація «Центр громадсько-соціальних ініціатив» та Департамент соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації. У зібранні взяли участь декан факультету СПП Ольга Пономаренко, начальник відділу Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ольга Перун, депутат Запорізької міської ради, заступник голови Орджонікідзевської райадміністрації м. Запоріжжя Тамара Огородова, керівник дослідницького проекту «Жіноче обличчя воєнної історії Степової України» Олександр Кривоший, директор Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги та голова правління Запорізької обласної громадської організації «Об'єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» Ірина Куратченко, доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності ЗНУ Тетяна Голованова, доцент кафедри української літератури Юлія Кушнерюк, а також представники Школи прикладної соціології, громадські діячі, наукові та науково-педагогічні працівники, аспіранти та студенти.
Тринадцяте засідання гендерного форуму відкрили декан факультету Ольга Пономаренко, модератор форуму Тетяна Голованова, Ірина Куратченко, Ольга Перун та інші поважні гості. Вони відзначили значущість тематики цьогорічного заходу і побажали плідної роботи його учасникам.
Під час заходу науковці та громадські діячі обговорили ключові питання практик гендерного виховання жінок і чоловіків задля соціального розвитку Запорізького регіону. Особлива увага була приділена проблемам дослідження жінок козацького Запоріжжя, так би мовити, повернення жінок в «офіційну» історію Запорізького краю, подолання гендерної асиметрії в літературі та мистецтві Півдня України, а також журналістиці та рекламі. Цікаві факти були представлені у доповідях доцента Юлії Кушнерюк «Моделі маскулінності у творчості запорізьких авторів О.Барліга, О.Колісника і В.Клена», кандидата історичних наук Олександра Кривошия «Новітні технології осмислення повсякденної історії жінок козацького Запорожжя: перетворення ідеї в догму» та інших. У рамках заходу відбулася презентація результатів роботи фокус-групи школи прикладної соціології «Образ чоловіка в кіно».
Учасники форуму висловили сподівання, що затвердження Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 р. дозволить Україні зробити великий крок у досягненні рівноправності жінок і чоловіків.

Факультет соціальної педагогіки та психології

Схожі новини