Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ з робочим візитом відвідав радник з питань освіти і науки Посольства Болгарії в Україні Петар Танєв

ЗНУ з робочим візитом відвідав радник з питань освіти і науки Посольства Болгарії в Україні Петар Танєв

03.04.2013 15:43 Університет міжнародна діяльність

До Запорізького національного університету з робочим візитом завітав радник з питань освіти і науки Посольства Болгарії в Україні Петар Танєв. Під час зустрічі з ректором ЗНУ Миколою Фроловим, представниками професорсько-викладацького колективу нашого вишу й громадських організацій міста пан Танєв обговорив перспективи подальшого співробітництва. Також він зустрівся зі студентами, які вивчають болгарську мову, і дав відповіді на запитання кореспондентам запорізьких ЗМІ.

Метою візиту пана Танєва до нашого регіону стала перевірка діяльності болгарських лекторів, які викладають у місцевих вишах. Така увага до Запорізької області пояснюється, зокрема й тим, що на її території розташована друга за кількістю осіб болгарська діаспора в Україні. Те, що поїздка радника Посольства Болгарії в Україні розпочалася візитом до нашого вишу, теж не є випадковістю: Запорізький національний університет добре відомий у Болгарії, він співпрацює з чотирма вищими навчальними закладами цієї країни. Під час зустрічі почесного гостя з ректором ЗНУ Миколою Фроловим йшлося про сучасний стан запорізько-болгарського співробітництва та перспективи подальшої співпраці. Зокрема Микола Олександрович високо оцінив роботу болгарського професора Івана Сімєонова, який зараз викладає в нашому ВНЗ.
На сьогодні факультатив із болгарської мови відвідують близько 90 осіб. І це представники не лише філологічного факультету, але й історичного, біологічного та факультету журналістики. 45 студентів нашого вишу встигли побувати на мовній практиці у Болгарії. Крім того, заняття із болгарської мови, зокрема недільну школу, відвідують викладачі нашого університету та представники діаспори. На зустрічі з Петаром Танєвим також були присутні голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков, проректор із питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков, декан філологічного факультету Тамара Хом’як, завідувач кафедри російської філології Ірина Павленко, сам професор Іван Сімєонов, начальник відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Олена Тупахіна.
Під час їхньої розмови йшлося про відкриття у новому навчальному році спеціальності «Переклад (україно-російсько-болгарський)» на базі філологічного факультету ЗНУ. Професор Ірина Павленко розповіла про структуру новоствореного навчального курсу: ті, хто оберуть саме цю спеціальність, матимуть змогу вивчати не лише болгарську мову, але й літературу та фольклор цієї країни. Таке починання дуже зацікавило пана Танєва. Він пообіцяв сприяти розповсюдженню інформації про цю спеціальність та підтримку Посольства Болгарії. У свою чергу, представники болгарської громади в Запоріжжі також пообіцяли всебічно підтримати ініціативу нашого вишу.
На згадку про зустріч ректор Микола Фролов подарував Петару Танєву ювілейну книгу Запорізького національного університету. У свою чергу, радник Посольства вручив Миколі Олександровичу набір книг болгарською мовою.
Також гість ЗНУ зустрівся зі студентами і викладачами ЗНУ - слухачами болгарських мовних курсів, переважна більшість з яких побували на мовних стажуваннях за кордоном, а також із представниками запорізьких телеканалів. Він дав відповіді на запитання щодо політичної ситуації в Болгарії, її стосунків із країнами - членами Євросоюзу, можливості для українських студентів навчатися в болгарських вишах тощо.
Він зазначив, що болгарська молодь, на жаль, мало знає про освітні можливості, які надають українські навчальні заклади, тож і академічний обмін між нашими країнами, здебільшого, однобічний. Однак, за словами пана Танєва, у його країні докладають багато зусиль, аби ситуація змінилася на краще.
Начальник відділу міжнародних зв’язків Олена Тупахіна повідомила, що цього року на базі ЗНУ діятиме літня школа для болгарських студентів з регіонознавства та російської мови.
На завершення свого візиту Петар Танєв запевнив, що наше місто справило на нього приємне враження: він почував себе в Запоріжжі, як удома. Крім того, він схвально відгукнувся про теплу дружню атмосферу, яка панує в Запорізькому національному університеті, а також відзначив рівень знань наших студентів.

Таміла Тарасенко

Схожі новини