Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відзначили День науки

У Запорізькому національному університеті відзначили День науки

15.05.2013 10:03 Університет наука нагородження

Згідно з Указом Президента України №145/97 від 14 лютого 1997 року в нашій державі вже протягом 16 років у третю суботу травня відзначається День науки. Велику увагу цьому святу приділяють і в Запорізькому національному університеті, адже це – привід не лише підбити підсумки наукової роботи за останній рік, а й відзначити тих викладачів і співробітників нашого вишу, які доклали найбільших зусиль для становлення й розвитку наукових шкіл, передаючи досвід молодим науковцям.

Цього року День науки в Запорізькому національному відзначили 14 травня. Його організаторами стали фахівці Науково-дослідної частини і Центру культурно-масової роботи ЗНУ.
В урочистому заході взяли участь почесні гості - заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Андрій Запорожченко, заступник голови Запорізької обласної ради Микола Ярмощук, заступник голови Запорізької міської ради Юрій Каптюх, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Вєрозубов, ректор ЗНУ Микола Фролов, а також представники адміністрації, факультетів та структурних підрозділів нашого університету.
Андрій Запорожченко привітав присутніх зі святом від імені керівництва Запорізької обласної державної адміністрації. Андрій Григорович зазначив, що важко переоцінити значення фундаментальних наукових розробок запорізьких вчених, які втілюються у всіх галузях життєдіяльності нашої області. Він побажав усім вченим гідних учнів, які так само успішно могли б продовжувати їх роботу, як нинішнє наукове покоління продовжує справу своїх вчителів.
Андрій Григорович вручив Почесні грамоти Запорізької обласної державної адміністрації доктору економічних наук, доценту кафедри обліку та аудиту Нелі Проскуріній, доктору педагогічних наук, доценту кафедри теорії та методики фізичного виховання та туризму Наталії Маковецькій й доктору політологічних наук, завідувачу кафедри політології Євгену Цокуру.
Заступник голови Запорізької обласної ради Микола Ярмощук зазначив, що у залі багато знайомих облич, адже наш університет давно і плідно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Також особливо приємним є той факт, що серед тих, кого нагороджують, багато молодих талановитих вчених. Почесну грамоту Запорізької обласної ради отримала доктор біологічних наук, заступник декана з наукової роботи факультету фізичного виховання, професор кафедри фізичної реабілітації Надія Богдановська, а кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри прикладної фізики Валентина Сніжного відзначили Подякою голови Запорізької обласної ради.
Заступник голови Запорізької міської ради Юрій Каптюх підкреслив пріоритетне значення науки у всіх галузях діяльності міської влади. Він також висловив сподівання на подальше плідне співробітництво з нашим вищим навчальним закладом.
Юрій Каптюх вручив Почесні грамоти Запорізької міської ради доктору економічних наук, доценту кафедри фінансів та кредиту Надії Шмиголь, заступнику декана з наукової роботи факультету іноземної філології, доценту кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Русудан Махачашвілі, професору кафедри імунології та біохімії Олександру Фролову, завідувачу кафедри українознавства Ользі Стадніченко.
Ректор Запорізького національного університету Микола Фролов запевнив, що вважає День науки одним із найважливіших свят, адже саме наука визначає перспективи розвитку цивілізації, те, як саме надалі розвиватиметься науково-технічна революція. «У цьому велика заслуга і всіх тих, хто знаходиться в цьому залі, - підкреслив Микола Олександрович. – Мені приємно, що кожен рік для колективу ЗНУ позначений новими досягненнями, якими можна пишатися. У нашому університеті працюють 70 докторів наук, а в цьому році має бути захищено ще 15 докторських дисертацій. Також у нас викладають 475 кандидатів наук, доцентів і близько 100 кандидатських дисертацій готуються до захисту. На базі нашого вишу діють вчені ради і, всупереч тенденції, яка склалася у багатьох вищих навчальних закладах України, ми не лише не скорочуємо їхньої кількості, а й нещодавно відкрили ще одну, з економічних наук. Тож недаремно у Міністерстві освіти і науки України звіт про наукову діяльність нашого університету за минулий рік визнано одним із кращих серед класичних ВНЗ».
Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар вручив Почесні грамоти ректора ЗНУ викладачам і співробітникам університету, а також відзначив Подяками ректора докторантів й аспірантів нашого вишу. «Я певен, що кожному з нас і всьому колективу в цілому до снаги вирішувати найскладніші завдання, тож не будемо боятися ставити їх перед собою, і, звісно, досягати поставлених цілей», - наголосив він у привітальному слові.
Виступаючи перед представниками місцевих ЗМІ, які завітали на цей захід, начальник Науково-дослідної частини Вікторія Меняйло також наголосила на важливості цього свята, адже, за її словами, наука – це основний економічний ресурс держави. Зокрема вона зазначила, що не лише розробки наших поважних науковців добре знані й відзначені на всеукраїнському рівні важливим державними нагородами, а й наш виш може пишатися одним із найсильніших в Україні Науковим товариством студентів та аспірантів. Підтвердженням цього є хоча б той факт, що за кількістю студентів-переможців у різнорівневих олімпіадах ЗНУ посів п’яте місце серед вітчизняних класичних вищих навчальних закладів.
Святкову атмосферу заходу створювали виступи учасників вокальної студії «Кантилена» - студента факультету соціальної педагогіки та психології Євгена Славінського, студентки факультету іноземної філології Катерини Лебідь і студентки біологічного факультету Анастасії Ашифіної.Ведучими заходу виступили Анастасія Матрос та Андрій Бондаренко.
Колектив Наукової бібліотеки ЗНУ підготував до Дня науки тематичну виставку, на якій були представлені наукові розробки, підручники, методичні посібники та наукові статті викладачів усіх факультетів нашого вишу. Сам захід супроводжувався слайд-презентацією наукових досягнень університету.

Таміла Тарасенко

Схожі новини