Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти економічного факультету ЗНУ з’ясовували, чи можливе українське економічне диво

Студенти економічного факультету ЗНУ з’ясовували, чи можливе українське економічне диво

17.05.2013 11:12 Все Факультети Економічний Економічний факультет лекція

16 травня для студентів 2 курсу економічного факультету ЗНУ відбулася лекція на тему «Чи можливе українське економічне диво». Провів її доктор економічних наук, професор, голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів, завідувач кафедри стратегічного управління економічним розвитком Донецького національного технічного університету, академік Академії економічних наук України Олександр Кендюхов.

На початку заходу до присутніх із привітальним словом звернулася декан економічного факультету д. е. н., професор Алла Череп. Вона розповіла про співпрацю нашого університету із Хмельницьким національним та представила проректора з науково-педагогічної роботи професора, д.е.н ХНУ Михайла Войнаренка. Також Алла Василівна зазначила, що результатом співпраці університетів є видана минулого року монографія, а зараз до друку готується наступна спільна наукова робота.
Також на заході були присутні представники економічного факультету ЗНУ, серед яких заступник декана з наукової роботи Анна Горбунова, заступник декана з наукової роботи Андрій Лененко, викладачі факультету Олександр Лепьохін, Олег Баштанник та аспірантка Вікторія Шаповалова.
На початку зустрічі Олександр Кендюхов зазначив, що до нашого університету він приїздить не вперше. Далі він розповів присутнім про свою наукову діяльність. На прикладі «Китайського економічного дива» розглянув різні можливості розвитку та покращення економіки країни.
Олександр Володимирович розповів про історію становлення української економіки, модель якої почала кардинально змінюватися з 1991 року, коли влада вирішила вдосконалювати застарілі форми роботи у цій галузі та використовувати нововведення.
Олександр Кендюхов також розглянув нагальні проблеми української економіки, цілі, що ставить перед собою влада у вирішенні економічних проблем, зміни в законодавстві, направлені на розвиток економічної галузі та ін. Також він зупинився на питанні «ноу-хау» в економіці - створення такого механізму, який дозволить вивести нашу країну на високий рівень на економічній карті світу. За його словами, «трагедія національної економіки полягає в тому, що в нашій країні минуле, а не майбутнє визначає теперішнє». На його думку, Україна повинна мати власний неординарний шлях економічного розвитку, замість орієнтації на досвід європейських країн.
Професор вказав на те, що традиційні підходи до вибору факторів виробництва, а саме - праця, земля, капітал, підприємницькі здібності - є недостатніми. Час – головний економічний ресурс, однак він не відновлюється. Ключовою задачею економічного розвитку країни має бути прискорення економічних процесів.
Наступним хибним твердженням, за словами академіка, є те, що в умовах ринкової економіки напрями інвестицій визначає приватний «ефективний» власник. Запорукою економічного зростання мають стати прямі інвестиції в нові перспективні виробничі бази.
Олександр Кендюхов сміливо запропонував змінити традиційні підходи до системи оподаткування: «Податки повинні збиратися не з доходів, а з витрат». Внаслідок цього відбудеться підприємницький бум і різке розпочнеться прискорення економічних процесів. Перехід країни на безготівковий розрахунок через систему електронних платежів, відмова від ПДВ та податку на прибуток, запровадження компенсаційного податку на купівлю – це не весь перелік конструктивних пропозицій академіка щодо створення прозорої податкової системи в Україні.
І, зрештою, на центральне питання лекції Олександр Кендюхов відповів з упевненістю: «В України є всі шанси продемонструвати світу нове економічне диво».
Після закінчення лекції Олександр Володимирович подарував охочим власну роботу «Суспільство споживання як національна трагедія в Україні». А професор Михайло Войнаренко подарував економічному факультету свою монографію «Кластери в інноваційній економіці».

Ксенія Назаренко,
Євгенія Тоцька

Схожі новини