Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті провели наукові читання, присвячені створенню слов’янської системи писемності

На філологічному факультеті провели наукові читання, присвячені створенню слов’янської системи писемності

27.05.2013 12:52 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет наука

На філологічному факультеті Запорізького національного університету відзначили 1150-річчя створення слов’янської писемності Кирилом і Мефодієм. Доцент кафедри російської філології Галина Томиліна організувала студентські наукові читання, присвячені цій даті.

На захід завітали викладачі філологічного факультету: завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко, доцент цієї ж кафедри Світлана Дітькова й доцент кафедри української мови Лариса Бойко. Також на наукових читаннях були присутні студенти першого курсу напряму підготовки «російська мова і література» та студенти першого і третього курсів напряму підготовки «українська мова і література».
Перед аудиторією виступила сама Галина Томиліна. Вона присвятила свою доповідь розвитку слов’яно-кирилівського письма в російській мові. Галина Яківна зазначила, що свято виникнення слов’янської писемності – особливе, адже постаті святих Кирила і Мефодія посідають особливе місце як у церковній, так і у світській історії.
Також присутнім на заході свої наукові розвідки представили першокурсниці Карина Осепян («Подвиг слов’янських просвітників Кирила й Мефодія») й Інна Богданова («Слов’янські системи письма та їх виникнення»).
Учасники заходу також згадали, що незабаром в Україні будуть відзначати не менш важливу дату: 1125 років від прийняття християнства в Київській Русі. Оскільки це святкування припадає на літні канікули, викладачі та студенти філологічного факультету вирішили провести низку заходів, присвячених цій даті, на початку наступного навчального року.

Таміла Тарасенко

Схожі новини