Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представниці філологічного факультету ЗНУ взяли участь у міжнародному науковому семінарі

Представниці філологічного факультету ЗНУ взяли участь у міжнародному науковому семінарі

30.05.2013 10:09 Наука семінар

Нещодавно в Києві відбувся ХІІІ Міжнародний науковий семінар «Українськими стежками Санкт-Петербурга», у якому взяли участь доцент кафедри української літератури Валентина Кравченко та аспірантка тієї ж кафедри Леся Король (науковий керівник – професор Віталій Шевченко).

Сім років поспіль семінар традиційно проходив у Санкт-Петербурзі під керівництвом його засновниці, к.філос.н., професора, члена Національної спілки письменників України Тетяни Лебединської. Засідання цьогорічного семінару відбувалося на базі Академії адвокатури України. Організаторами також виступили Санкт-Петербурзький державний політехнічний університет, Інститут Міжнародних освітніх програм, Інститут літератури НАН України, ВНЗ «Східно-європейський слов’янський університет» та Національний музей Тараса Шевченка.
Вітальне слово до учасників заходу виголосила ректор Академії адвокатури Тетяна Варфоломеєва. Також колег привітав генеральний консул Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі 2004-2009 рр. Микола Рудько. Прозвучало вітання і від фольклорного гурту «Чумаки», учасники якого виконали народні пісні на слова Т.Шевченка.
На семінар також було запрошено доктора філологічних наук, члена-кореспондента АН України, заступника директора Інституту літератури НАН України ім. Т.Г. Шевченка Миколу Сулиму. У доповіді «Михайль Семенко: Петербург – Ленінград» дослідник проаналізував маловідомі факти біографії футуриста, пов’язані з Північною Пальмірою.
Організатор цьогорічного семінару, професор, завідувач кафедри української філології та суспільних наук Академії адвокатури України Тетяна Конончук виступила з доповіддю «Російська мала проза і наука про українське буття 30-х років ХХ ст.». Дослідниця зупинилася на темі Голодомору, зіставивши оповідання В. Тендрякова «Хлеб для собаки» і сучасного автора О. Іллічевського «Воробей» (2005). Заступник генерального директора з наукової роботи Національного музею Тараса Шевченка Тетяна Чуйко представила доповідь «Образ Петербурга у живописі та графіці ХХ ст. на шевченківську тематику», ілюстровану репродукціями.
Доповідь Валентини Кравченко на тему «Лукашевичі в творчості Тараса Шевченка» викликала жваве зацікавлення аудиторії, адже вона ще досить мало розроблена. Знаково, що напередодні 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка багато виступаючих присвятили свої наукові розвідки саме постаті великого Кобзаря. У виступі Лесі Король йшлося про модель історичного роману «Без права на повернення» та повісті-есе «Лінія Маннергейма» В. Чемериса.
Учасники міжнародного семінару зійшлися на думці, що українці справили вагомий вплив на культурне життя Санкт-Петербурга, а тому обрана для обговорення тема, безумовно, має перспективи для подальшого розроблення.

Світлана Доброскок,
провідний фахівець науково-дослідної частини

Схожі новини