Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітав відомий російський поет Володимир Алєйніков

До ЗНУ завітав відомий російський поет Володимир Алєйніков

30.05.2013 15:00 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет Наукова бібліотека ЗНУ

30 травня до Запорізького національного університету завітав російський поет, прозаїк, есеїст, перекладач, художник, представник шістдесятництва, легенда радянського самвидаву Володимир Алєйніков.

На літературній зустрічі були присутні студенти та викладачі філологічного факультету ЗНУ, а також гості, які захоплюються творчістю Володимира Дмитровича.
На початку заходу доцент, кандидат філологічних наук кафедри російської філології філологічного факультету ЗНУ Олександр Муравін розповів учасникам літературної зустрічі про таке культурологічне й соціальне явище, як шістдесятництво, а також про життєвий та творчий шлях шановного гостя. Вірші та прозу Володимир Дмитрович почав писати ще у шкільні роки. Займався музикою, живописом і графікою. У 1962-1964 рр. він входив до групи молодих криворізьких поетів і саме з 1962 року в українських газетах з’являються перші публікації віршів поета. У 1963 р., у період хрущовських гонінь на формалізм, піддавався викриттю в українській пресі, тому був змушений переїхати до Росії.
Володимир Алєйніков був одним із засновників легендарного літературного співтовариства «СМОГ». Він був і залишився для всіх своїх сучасників – визнаним лідером «СМОГ» і однією з основних фігур вітчизняного андеграунду.
За радянської влади поет на батьківщині не видавався. Понад чверть століття вірші його широко поширювалися в самвидаві. На початку 80-х писав вірші для дітей. Кілька років писав внутрішні рецензії в московських видавництвах, а у 80-х був відомий як перекладач поезії народів СРСР.
Публікації віршів і прози на батьківщині почалися лише в період перебудови. Сьогодні Володимир Алєйніков – автор багатьох книг віршів і прози – спогадів про минулу епоху і своїх сучасників. З 1991 року проживає у Коктебелі, іноді приїздить до Москви.
Під час літературної зустрічі Володимир Алєйніков представив аудиторії свої поезії.
Кожен, хто цікавиться творчістю поета, отримав унікальну можливість поставити свої запитання та отримати вичерпні відповіді. Окрім того учасники літературної зустрічі могли ознайомитися з виставкою книг та видань Володимира Алєйнікова з фондів Наукової бібліотеки ЗНУ.

Олена Ярошенко

Схожі новини