24 травня в Києві в Будинку вчителя відбувся фінал VII Всеукраїнського конкурсу наукових робіт «Новітній інтелект України», організатором якого виступив благодійний фонд Катерини Ющенко «Україна-3000». Цей конкурс вже став традиційним, а велика кількість учасників та високий рівень наукових робіт підвищує цінність участі в ньому.
Щороку майже тисяча учасників виносить на суд журі свої наукові роботи в номінаціях: прикладні дослідження, соціальні проекти, бізнес-ідея та конкурс наукових робіт «Спудейські есеї».
У категорії «Спудейські есеї» беруть участь студенти, аспіранти та викладачі віком до 35 років. Вони представляють наукові дослідження на довільну тематику. Цього року відбір фіналістів відбувався в 3 етапи: на першому етапі відбувався відбір 20 кращих робіт, на другому - повторна експертиза та відбір 5 робіт та третій етап – захист наукових робіт перед членами Національної комісії конкурсу «Новітній інтелект України». Тож, аби стати фіналістом, треба продемонструвати високий рівень наукової роботи.
ІІІ місце конкурсу «Новітній інтелект України» у номінації «Спудейські есеї» посів студент ІV курсу економічного факультету Запорізького національного університету Олексій Міняйло з науковою роботою «Реформування ціноутворення на електроенергію в умовах дії «зелених тарифів» на альтернативну енергію в Україні». Науковий керівник призера конкурсу – декан економічного факультету Запорізького національного університету, доктор економічних наук, професор Алла Череп.
У рамках Національного молодіжного форуму «Новітній інтелект України» відбулося засідання круглого столу на тему «Як залучити «новітній інтелект» до формування траєкторії розвитку України». Під час його заходу організатори закликали молодь до співпраці у соціальній сфері, щоб «новітній інтелект» працював задля розбудови країни, оскільки усі розглянуті теми є дуже актуальними і саме тому дійшли до фіналу конкурсу. Також були обговорені питання підтримки обдарованої молоді з боку держави.
Після засідання круглого столу голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000» Катерина Ющенко вручила дипломи переможцям номінації «Спудейські есеї».
Призер конкурсу Олексій Міняйло поділився своїми враженнями від участі у науковому заході: «Підбиваючи підсумки цього року, можемо сказати, що ця наукова робота отримала схвалення на багатьох конкурсах. Щоразу ми переробляли її, модифікували, і саме тому вона посідає призові місця на конкурсах такого високого рівня. Для того, щоб розробити основну ідею та провести базові розрахунки, була проведена дійсно велика робота, і я задоволений тим, що є гарні результати. Ця наукова робота є дуже цікавою, вона описує стан ринку електроенергії в Україні та ті процеси, які в ньому відбуваються. Слід зазначити, що нашу роботу позитивно оцінили не лише експерти з економіки, але й вчені-енергетики. Згадуючи попередні роботи, які я писав, навчаючись на 2 курсі, можу сказати, що пройдено великий шлях досить швидкими темпами».
Декан економічного факультету Алла Череп зазначила: «Цей успіх не є випадковістю. Він став можливим завдяки системному підходу в науковій роботі, яка проводиться на факультеті: організація та проведення засідань круглих столів, семінарів і конференцій. Олексій займається науковою роботою з 2 курсу. Саме тоді він вперше взяв участь у засіданні круглого столу, а після цього була написана робота, яка посіла І місце на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за спеціальністю «Економіка підприємства». За 2 роки наукової діяльності він досяг значних результатів на обласних конкурсах Запорізької обласної державної адміністрації, а також змаганнях всеукраїнського рівня – конкурсі Всеукраїнської спілки вчених економістів, конкурсі «Молодь енергетиці України» та інших. Наукові статті з даної тематики опубліковані в українських фахових виданнях та закордонних збірниках».
Організатори запевнили, що наступного року змінять формат конкурсу, але пошуки «новітнього інтелекту» не припинятимуться, оскільки це є вкрай важливо для майбутнього України.
Економічний факультет