Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ триває зовнішнє незалежне оцінювання

На базі ЗНУ триває зовнішнє незалежне оцінювання

15.06.2013 12:06 Зовнішнє незалежне оцінювання профорієнтаційна діяльність

На базі Запорізького національного університету триває зовнішнє незалежне оцінювання для абітурієнтів міста й області. На сьогодні у нашому виші вже пройшло 7 сесій ЗНО: із хімії, дві з української мови та літератури, з іноземних мов, російської мови і математики, яка теж тривала два дні. Сьогодні у ЗНУ проходить тестування з географії.

Серед особливостей цьогорічного перебігу зовнішнього незалежного оцінювання варто відзначити те, що 10 червня наш ВНЗ був єдиним в області, на базі якого проходило тестування з російської мови. На це ЗНО завітало понад 400 абітурієнтів (під час його проведення задіяли 29 аудиторій, у кожній з яких, відповідно до вимог Всеукраїнського центру оцінювання якості освіти, розмістили по 15 осіб).
Не меншою популярністю серед абітурієнтів користуються й іноземні мови (під час відповідної сесії було задіяно 27 аудиторій), українська мова і література (два дні абітурієнти заповнювали по 20 аудиторій), математика (першого дня задіяли 20, а другого – 18 аудиторій). Варто зазначити, що, на відміну від російської мови, ЗНО з математики проходило на базі трьох пунктів тестування лише в нашому районі, а з іноземної мови – на двох.
Сьогоднішнє ЗНО з географії також важливе для вступників, й організатори під час його проведення підготували 24 одиниці аудиторного фонду ЗНУ. Адже це – профільний предмет для таких напрямів підготовки, як «Туризм» і «Міжнародні відносини», окрім того, він є альтернативним при вступі на досить значну кількість інших спеціальностей.
Відповідальна за пункт проведення зовнішнього незалежного оцінювання Ірина Бакаленко відзначила, що цього року абітурієнти свідомо й уважно підійшли до участі у тестуванні. Поки що на базі ЗНУ не зареєстровано жодного випадку запізнення, і лише під час першого ЗНО з хімії один із вступників прийшов без необхідного набору документів. На жаль, під час тестування з української мови та літератури один із абітурієнтів після того, як вже здав роботу, але ще не залишив пункт тестування, увімкнув мобільний, що є порушенням процедур походження ЗНО. Тож тепер, під час інструктажу абітурієнтів, співробітники пункту тестування звертають увагу старшокласників на цей пункт вимог до учасників ЗНО.
Крім того, усі учасники зовнішнього незалежного оцінювання впевнено пройшли перевірки на металодетекторі, які відбувалися через сесію.
На думку Ірини Миколаївни, однією із причин дотримання вступниками процедури проходження ЗНО є те, що багато учасників вже брали участь у роботі підготовчих курсів ЗНУ чи у безкоштовних пробних тестуваннях, які проходили на базі нашого вишу.
Цього року незалежні спостерігачі завітали до нашого вишу лише на тестування з хімії. Вони визнали, що робота старших інструкторів, інструкторів та чергових відповідала вимогам. Це свідчить про високий рівень організації роботи співробітників пункту проведення ЗНО у нашому університеті, який два роки тому було визнано кращим в області серед пунктів тестування.

Таміла Трасенко

Схожі новини