Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили 50-річчя діяльності професора Валентина Іваненка

У ЗНУ відзначили 50-річчя діяльності професора Валентина Іваненка

30.09.2013 11:21 Все Факультети Філологічний філологічний факультет свято

27 вересня на філологічному факультеті ЗНУ урочисто відсвяткували 50-річчя наукової й освітянської діяльності професора кафедри російської філології Валентина Іваненка. Поздоровити Валентина Кузьмовича із півстоліттям невтомної і творчої праці у стінах нашого вишу завітали ректор ЗНУ Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, викладачі всіх кафедр та студенти факультету.

Вітаючи Валентина Іваненка зі святом, ректор ЗНУ, професор Микола Фролов зазначив: «Мені приємно виконати почесну місію, поздоровивши Вас із таким чудовим ювілеєм. Певно, навіть не сотні, а тисячі випускників нашого вишу вдячні Вам за здобуті знання. Саме на таких людях, як Ви, і тримається наш університет. Адміністрація ЗНУ щиро шанує Вас, колеги і студенти люблять, тож продовжуйте і надалі працювати задля розвитку і процвітання нашого вищого навчального закладу». До щирих привітань і побажань на адресу Валентина Кузьмовича приєднався і перший проректор ЗНУ, доцент Олександр Бондар.
Декан філологічного факультету Тамара Хом’як під час свого виступу навела цитату із «Щоденника» Олеся Гончара: «Для людини справді творчої не існує старості». Тамара Володимирівна зазначила, що ці слова влучно характеризують Валентина Кузьмовича, який продовжує плідно працювати, щедро ділиться своїми знаннями із молоддю, не забуває своїх колишніх учнів, допомагаючи тим, хто вступив до аспірантури. Валентин Іваненко має велику кількість почесних відзнак, серед яких почесний знак «Відмінник народної освіти» і «Петра Могили», медаль «Ветеран праці», однак найціннішою відзнакою його діяльності, на думку Тамари Володимирівни, є повага та любов студентів і співробітників до Валентина Кузьмовича.
У своєму привітанні завідувач кафедри російської філології Ірина Павленко відзначила, що попри те, що на долю Валентина Іваненка випало дитинство без матері, війна, важка праця на цілині, він встиг зробити дуже багато. За його підручниками навчалося не одне покоління школярів та студентів. Також не менш важливим став внесок Валентина Іваненка у розвиток в’єтнамської науки під час його роботи в Ханойському педагогічному інституті. «Ви, Валентине Кузьмовичу, відбулися як вчений, викладач, як батько чудових синів, а це і є щастя», – додала Ірина Яківна.
До привітань приєдналися представники інших кафедр університету, а крім букетів і щирих поздоровлень Валентину Кузьмовичу подарували пісні у виконанні студентів філологічного факультету (напрям підготовки «Російська мова та література») Ірини Золотих й Олексія Ворожеєва.
Сам ювіляр щиро подякував усім присутнім на святі й зазначив, що його життя було нелегким, але й у нього було немало гарних моментів. «Мене, брата і сестру виховувала бабуся, вона нам завжди казала: «Будьте людьми». Цією та батьковою настановою - «Любіть Батьківщину» - я керувався протягом життя», - зазначив Валентин Іваненко.

Таміла Тарасенко

Схожі новини