Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентки ЗНУ – призери Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді

Студентки ЗНУ – призери Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді

28.10.2013 15:51 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет наука перемога

21-23 жовтня на базі виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» (м. Київ) відбувся IV Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи». У заході, організованому Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, взяли участь більше 200 молодих дослідників з усіх областей України. У тому числі – студентки біологічного факультету Запорізького національного університету Юлія Желябіна (секція «Медицина») та Марія Топчій (секція «Екологія та проблеми довкілля»). За результатами роботи форуму обидві представниці нашого вишу отримали Сертифікати за 3 місце і Дипломи учасників заходу.

Другокурсниця біологічного факультету (напрям підготовки «Біологія») Юлія Желябіна представила на форумі «Загальнодоступний прилад для експрес-тестування токсичності дитячих іграшок» (науковий керівник – доцент кафедри фізіології з курсом ЦО Григорій Чаусовський). Завдяки розробці Юлії, можна в домашніх умовах протягом півгодини визначити, чи містить пластмасова або м’яка іграшка токсичні складники.
Юлія вперше взяла участь у науковому заході такого рівня і відразу спромоглася здобути перемогу. За словами студентки, багатьох учасників форуму, членів журі та навіть журналістів, які завітали на цей захід, зацікавила саме актуальність запропонованої нею розробки.
Четвертокурсниця цього ж напряму підготовки Марія Топчій уже не перший рік працює над обраною темою «Зміна властивостей чорноземів різного використання» (науковий керівник – доцент кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Ірина Полякова). У минулому навчальному році Марія брала участь у регіональній, а потім – і у всеукраїнській конференціях із доповідями, присвяченими структурі чорнозему та елементам його живлення. Уже тоді її наукові дослідження отримали позитивні відгуки.
У Києві стенд Марії, із розміщеною на ньому інформацією про результати порівняння зразків чорноземів із полів раціонального і нераціонального використання з цілиною (контрольний зразок), привернув увагу учасників форуму та членів журі.
Захист наукових робіт полягав у тому, що студенти й учні мали обладнати власні наукові стенди, а потім протягом дня презентувати свій винахід чи дослідження як членам конкурсної комісії, так і всім гостям виставки, які зацікавилися їхніми науковими розробками.
Наші студентки залишилися задоволені результатами своєї участі у Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи».
«Нам було корисно взяти участь у всеукраїнському науковому заході. Усі роботи, представлені на форумі, були виконані на дуже достойному рівні. Цікаво було побачити, наскільки по-різному учасники заходу оформили свої стенди і як вони проводили презентацію своїх робіт», - зазначає Юлія Желябіна.
«Під час роботи форуму я змогла поспілкуватися зі студентами з Дніпропетровської, Харківської, Херсонської та інших областей, дізналася багато нового і корисного для себе. Окрім того, форум запам’ятався мені ще одним цікавим моментом: презентації мали відбуватися виключно українською. Наукові керівники, які супроводжували на форум студентів із Волині, окремо відзначили, що ми дуже гарно володіємо українською мовою і навіть були трохи здивовані цією обставиною. Вони були впевнені, що на сході України майже не спілкуються українською», - розповіла Марія Топчій.

Таміла Тарасенко

Схожі новини