Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі юридичного факультету відбувся семінар-практикум для вчителів шкіл

На базі юридичного факультету відбувся семінар-практикум для вчителів шкіл

31.10.2013 09:13 Все Факультети Юридичний Семінар-практикум юридичний факультет

30 жовтня на базі юридичного факультету ЗНУ відбувся семінар-практикум для вчителів загальноосвітніх шкіл та навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації «Сучасні технології у викладанні правничих дисциплін та підготовці учнів до участі у конкурсних правничих заходах». Його організували та провели представники Запорізького національного університету, Запорізького обласного інституту післядипломної освіти та Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді за підтримки Запорізької міської ради.

Участь у семінарі-практикумі взяли близько 70 вчителів загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, а також навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації м. Запоріжжя та Запорізької області, що викладають дисципліну «Основи правознавства». Серед почесних гостей заходу – методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Антоніна Хінєва.
Учасників та гостей привітали і побажали плідної роботи ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць та методист Запорізького обласного інституту післядипломної освіти Галина Ушакова. Вони наголосили на важливості проведення подібних заходів для підвищення рівня кваліфікації вчителів, що, у свою чергу, впливає на рівень підготовки учнів шкіл до олімпіад, різного роду конкурсів з напряму «Правознавство» та до вступу у ВНЗ.
Головною метою семінару-практикуму стало ознайомлення вчителів із новітньою методикою викладання дисципліни «Основи правознавства», зі змістом новітніх нормативно-правових актів, юридичною публіцистикою, навчальними та науковими джерелами. Інноваційні форми викладання цієї дисципліни та перевірки знань учнів мають бути якомога швидше впроваджені у шкільну практику. З цією метою для вчителів шкіл фахівці ВНЗ підготували низку майстер-класів. Так, викладачі юридичного факультету ЗНУ поділилися з учасниками власними напрацюваннями: декан, професор Тетяна Коломоєць розповіла присутнім про «Сучасні пріоритети викладання у загальноосвітніх, спеціалізованих школах та ВНЗ І-ІІ рівня акредитації адміністративного права в межах навчальної програми «Основи правознавства», доцент кафедри конституційного та трудового права Сергій Чмут представив «Сучасний стан та перспективи викладання трудового права», викладач цієї кафедри Наталя Бровченко провела майстер-клас із теми «Сучасний процес модернізації конституції України та окремі проблеми конституційної реформи». Окрім того, у межах заходу відбулися майстер-класи від організаторів обласного туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з «Основ правознавства» і обласного туру Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових учнівських робіт МАН України – заступника директора Запорізької гімназії №11 Ірини Романютенко, методиста Запорізького обласного інституту післядипломної освіти Галини Ушакової та методиста МАН Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Олени Шелегеди.
Під час проведення семінару-практикуму учасники також могли ознайомитися із новими фаховими та періодичними виданнями, які були представлені на книжковій виставці «На допомогу фаховій підготовці юристів». На виставці, організованій фахівцями Наукової бібліотеки ЗНУ, була представлена література з методики викладання правознавства, технологій навчання у сучасній школі, підготовки до олімпіад та конкурсів із правничих дисциплін та розробки для активних форм навчання тощо.
Після завершення семінару-практикуму всі його учасники отримали сертифікати.

Олена Хлистун

Схожі новини