Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели прес-конференцію за участю студенток - «золотих» призерів ХІІ Чемпіонату світу з ушу

У ЗНУ провели прес-конференцію за участю студенток - «золотих» призерів ХІІ Чемпіонату світу з ушу

15.11.2013 14:04 Спорт перемога

15 листопада у Запорізькому національному університеті відбулася прес-конференція за участю спортсменок нашого вишу – «золотих» призерів ХІІ Чемпіонату світу з ушу (м. Куала-Лумпур, Малайзія), вихованок Запорізької федерації ушу, майстрів спорту України - Мирослави Малої, Тетяни Кондратьєвої та Ганни Дербеньової. Також у заході взяли участь заслужений тренер України, президент Запорізької обласної федерації ушу Євген Шульга, президент Запорізької міської федерації ушу Максим Мороз, перший проректор ЗНУ, доцент Олександр Бондар та декан факультету фізичного виховання, професор Микола Маліков.

Цьогорічний чемпіонат світу з ушу зібрав 71 команду із 68 країн – близько тисячі найсильніших представників цього східного єдиноборства. Нашу країну представляли 10 спортсменів із Київської, Львівської та Запорізької областей. Єдину золоту нагороду Україні приніс виступ наших дівчат в розділі «дуйлянь» (театралізований поєдинок). Мирослава Мала, Тетяна Кондратьєва і Ганна Дербеньова набрали 9, 61 бала, на 0, 01 бала випередивши фаворитів змагання – команди Гонконгу та Макао.
Спортсменки вдало поєднують високі показники у спорті та навчанні у нашому виші: Тетяна Кондратьєва вчиться на третьому курсі Економіко-правничого коледжу ЗНУ (спеціальність «Фізичне виховання») і планує продовжити навчання на факультеті фізичного виховання нашого вишу, на третьому курсі якого зараз навчається Ганна Дербеньова. А от Мирослава Мала поєднує спортивну кар’єру з навчанням водночас на денному відділенні п’ятого курсу економічного факультету й у магістратурі за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» (заочне відділення).
На початку прес-конференції до першого проректора ЗНУ Олександра Бондаря звернулися із запитанням, наскільки вагомою він вважає здобуту нашими спортсменками нагороду, адже ушу – не олімпійський вид спорту. Олександр Григорович відповів, що відчуває гордість за наших студенток, які змогли вибороти «золото» на чемпіонаті світового рівня, і подякував їм за перемогу. Він наголосив, що керівництво нашого вишу і надалі робитиме все можливе, аби спортсмени ЗНУ мали змогу реалізовувати свій потенціал і гідно представляти університет на змаганнях всіх рівнів. Також Олександр Григорович запевнив, що спортсменки завжди зможуть розраховувати на підтримку ректорату.
Президент Запорізької міської федерації ушу Максим Мороз, згадуючи про події світового чемпіонату, зазначив, що змагання в розділі «дуйлянь» проходили в останній, п’ятий, день. Саме тому спортсменам довелося викластися на сто відсотків, адже перемога у таких випадках залежить не лише від фізичної підготовки, але й від сили духу усіх представників команди. Також він розповів про співробітництво із китайськими вишами під час підготовки спортсменів та висловив сподівання, що у недалекому майбутньому відбудеться підписання договору між Запорізьким національним університетом та китайськими навчальними закладами, завдяки яким їх студенти зможуть навчатися у нашому виші, а їх запорізькі однолітки – вчитися за кордоном.
На запитання про перспективи міжнародного співробітництва факультету фізичного виховання його декан Микола Маліков відповів, що факультет, як і весь університет загалом, відкритий для співпраці із закордонними ВНЗ. Уже на сьогодні ЗНУ має багато іноземних партнерів. Також Микола Васильович привітав спортсменок із перемогою та побажав, аби ушу якнайшвидше стало олімпійським видом спорту.
У самих переможниць журналісти міських ЗМІ поцікавилися, які моменти чемпіонату їм запам'яталися найбільше. Усі вони зійшлися на думці, що особливо важливою для них була мить, коли вони стояли на п’єдесталі і слухали гімн України. Як зазначила Ганна Дербеньова, наступного дня у неї був день народження – їй виповнилося двадцять років, але відчуття щастя від перемоги було значно яскравішим, ніж від цього свята.
Першим про їхню перемогу, раніше від родин спортсменок, дізнався президент Запорізької обласної федерації ушу Євген Шульга. Як він сам згадує, йому повідомили цю радісну новину, зателефонувавши о третій годині ранку.
Дівчата не збираються зупинятися на досягнутому. «Спорт гартує характер і вчить, у першу чергу, перемагати самого себе. Тож, ми збираємося і надалі займатися улюбленою справою і прагнути до нових перемог», - зазначають вони.
І справді, навіть не відпочивши після чемпіонату, вони вже беруть активну участь у підготовці театралізованого шоу, пов’язаного з історією виникнення ушу і його становлення як виду спорту, яке представники Запорізької обласної федерації ушу збираються презентувати в нашому місті вже 13 грудня.

Таміла Тарасенко

Схожі новини