Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик завітав на економічний факультет

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик завітав на економічний факультет

22.11.2013 12:08 Економічний факультет зустріч

21 листопада в Запорізькому національному університеті в актовій залі 5 навчального корпусу відбулася зустріч заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрія Оленчика з викладачами і студентами економічного факультету.

Основними завданнями та функціями Фонду гарантування вкладів фізичних осіб є сприяння стабільності фінансової системи країни і захисту найменш захищених та фінансово освічених власників депозитів від втрати ними своїх вкладів; підтримка стабільності і суспільної довіри до фінансової системи країни шляхом страхування вкладів; нагляд і контроль за фінансовими інститутами для забезпечення безпеки і надійності та захисту прав споживачів, а також виведення неплатоспроможних банків із ринку.
Під час заходу присутні могли ознайомитися з історичними аспектами виникнення та розвитку систем гарантування вкладів, у тому числі вони дізналися про те, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб функціонує з 1998 року. Протягом цього періоду Фондом виплачено коштів на суму, що перевищує 7 мільярдів грн. більше ніж 400 тисячам осіб. На сьогоднішній день сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами складає 200 тисяч грн.
Усіх учасників заходу зацікавила інформація, надана Андрієм Оленчиком, щодо перспектив діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до 2017 року. Зокрема це стосуєтья висвітлення специфічних рис систем гарантування вкладів у різних країнах світу, запровадження нового механізму виплат за пілотним проектом, що не має аналогів у світі.
Студенти та викладі економічному факультету ЗНУ змогли ознайомитися з основними положеннями Стратегії розвитку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 2013-2017 роки, також були визначені основні завдання діяльності Фонду у короткостроковій та середньостроковій перспективі.

Алла Череп,
Валентина Гельман

Схожі новини