Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті провели засідання круглого столу, присвячене тарифній системі оплати праці

На економічному факультеті провели засідання круглого столу, присвячене тарифній системі оплати праці

03.12.2013 11:31 Все Факультети Економічний Економічний факультет круглий стіл

2 грудня на економічному факультеті Запорізького національного університету в рамках діяльності студентської наукової проблемної групи кафедри управління персоналом і маркетингу відбулося засідання круглого столу на тему «Тарифна система оплати праці: життєздатність та особливості застосування на підприємствах і в організаціях різного галузевого спрямування».

Декан економічного факультету, професор Алла Череп зазначила, що широке застосування тарифної системи оплати праці сьогодні передусім свідчить про її достатню універсальність та життєздатність. Важливим і цікавим, на думку Алли Василівни, є вивчення практичних аспектів застосування тарифної системи з урахуванням приналежності підприємств і організацій до сфер державного та договірного регулювання оплати праці. Передусім важлива обізнаність студентів з питань регулювання оплати праці, зокрема це стосується КЗпП України, законів України «Про оплату праці», «Про колективні договори і угоди», постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі ЄТС розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та інших нормативно-правових актів.
Також в обговоренні переваг та недоліків застосування тарифної системи оплати праці взяли участь завідувач кафедри обліку і аудиту, д.е.н., професор Надія Шмиголь, завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу, к.е.н., доцент Валентина Гельман, асистент кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами Лілія Бехтер, відповідальна за наукову роботу кафедри управління персоналом і маркетингу, аспірант Наталія Терент'єва.
У роботі круглого столу активну участь взяла студентська молодь факультету. Найкращими визнано наукові доповіді студентів напряму підготовки «Облік і аудит» Сергія Згуровського на тему «Умови оплати праці працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» та Михайла Власова на тему «Оплата праці працівників агропромислового комплексу України», а також студентів напряму підготовки «Управління персоналом і економіка праці» Анастасії Волик на тему
«Нарахування заробітної плати працівникам, задіяним у галузях автомобільного та сільськогосподарського машинобудування» та Наталіі Ханаєвої на тему «Особливості оплати праці працівників реального сектору економіки Запорізького регіону». Організатори проведення засідання круглого столу «Тарифна система оплати праці: життєздатність та особливості застосування на підприємствах і організаціях різного галузевого спрямування» ставили собі за мету ознайомити студентів і викладачів економічного факультету із питаннями, пов’язаними зі змістом і сутністю тарифної системи оплати праці, існуючими системами і формами оплати праці, перевагами застосування гнучких тарифних систем такої оплати, міжнародним досвідом її регулювання тощо.
За матеріалами засідання круглого столу буде видана монографія, до якої увійдуть роботи викладачів та студентів економічного факультету ЗНУ.

Наталія Терент'єва

Схожі новини