Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Засідання круглого столу «Маркетинг як невід’ємна складова діяльності суб’єктів господарювання» на економічному факультеті ЗНУ

Засідання круглого столу «Маркетинг як невід’ємна складова діяльності суб’єктів господарювання» на економічному факультеті ЗНУ

03.12.2013 16:30 Все Факультети Економічний Економічний факультет круглий стіл

3 грудня на економічному факультеті Запорізького національного університету у рамках діяльності студентської наукової проблемної групи кафедри «Фінанси та кредит» відбулося засідання круглого столу «Маркетинг як невід’ємна складова діяльності суб’єктів господарювання». Керівник групи – декан економічного факультету, д.е.н., професор Алла Череп.

Організаторами заходу виступили заступник декана з наукової роботи, к.е.н., доц. Андрій Линенко та активісти НТСА факультету – голова товариства Олександр Коробов, секретар Сергій Медвідь та фотожурналіст Майя Оніщенко.
Модератором засідання виступив голова НТСА економічного факультету Олександр Коробов.
Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник декана з наукової роботи, к.е.н., доцент Андрій Линенко. Від імені декана економічного факультету Алли Череп він привітав усіх та побажав творчих успіхів. Андрій Володимирович звернув увагу учасників круглого столу на те, що маркетинг – це не просто набір інструментів для просування товарів та послуг, а діяльність, спрямована на створення попиту та досягнення цілей підприємства через максимальне задоволення потреб споживачів. Окремо Андрій Володимирович акцентував увагу учасників круглого столу на необхідності розвитку маркетингу як невід’ємної складової управлінської системи будь-якого підприємства.
У якості експертів на захід були запрошені заступник декана з міжнародної діяльності, старший викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Аліна Осаул, в.о.завідувача кафедри обліку і аудиту, д.е.н, доцент Надія Шмиголь, завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу, к. е. н., доцент Валентина Гельман, к. е. н., доцент Наталя Кушинова, к. е. н., викладач кафедри управління персоналом і маркетингу Вікторія Ярмош та секретар економічного факультету Інна Акентьєва.
На початку заходу зі своїми доповідями виступили учасники попереднього круглого столу «Управління проектами та агротуризм», також організованого в рамках діяльності Студентської наукової проблемної групи. Дар’я Самойленко та Владислав Стащук презентували власні роботи «АПК в Україні – Державна цільова програма українського села» та «Досвід розвинутих країн щодо функціонування і створення підприємств агротуризму» відповідно.
Також шестеро студентів економічного факультету підготували виступи, що стосувалися безпосередньо теми маркетингу. Так, Яна Пухирь розповіла про особливості маркетингу в сільському туризмі, Олександра Могильна – про стратегію виведення нового товару на ринок, а Герміне Багдасарян – про маркетинг ресторанного бізнесу. Інші студенти підготували свої доповіді англійською мовою: Петро Данилов розповів про особливості інтернет-маркетингу («Principles of web marketing»; науковий керівник – Аліна Осаул), Богдан Хохлов – про головні принципи маркетингу на прикладі компанії Nestle («Мarketing principles of Nestle global»; науковий керівник – Аліна Осаул), а Олександр Коробов – про сучасний стан та можливості маркетингу («Marketing in the 21 century»; науковий керівник – Алла Череп).
Теми доповідей зацікавили присутніх та викликали багато дискусій, особливо їх англомовні варіанти.
За результатами засідання круглого столу його учасники дійшли висновку, що маркетинг як одна з основних категорій ринку, в узагальненому вигляді конкретизує реальну діяльність фірм, комерційних банків, страхових компаній з управління попитом для досягнення високих результатів своєї діяльності. Цей процес також включає в себе вивчення потреб товариства в продукції, що випускається, і ряд заснованих на результатах аналізу дій та прийняття рішень на основі отриманих результатів.
Наприкінці засідання круглого столу Андрій Линенко запросив усіх охочих взяти участь у наступних наукових заходах, що проходитимуть на економічному факультеті.

Ксенія Назаренко,
Олександр Коробов,
Голова НТСА економічного факультету

Фото: Майя Оніщенко

Схожі новини