Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті провели вечір пам’яті відомого українського письменника Миколи Хвильового

На філологічному факультеті провели вечір пам’яті відомого українського письменника Миколи Хвильового

13.12.2013 14:06 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет творчий вечір

Сьогодні в Україні відзначають 120-річчя з дня народження видатного вітчизняного письменника і громадського діяча Миколи Хвильового. На вшанування пам’яті митця студенти 4 курсу філологічного факультету під керівництвом доцента кафедри української літератури Оксани Проценко провели вечір пам’яті письменника «Останній твір Миколи Хвильового». На захід запросили не лише однокурсників, а й викладачів філологічного факультету, а також студентів 2 курсу.

Автори сценарію - Олена Заболотня й Юлія Панасенкова - поставили собі за мету не лише провести цікавий захід, але й розкрити перед глядачами складну та багатогранну особистість письменника, спонукати їх до співчуття Миколі Хвильовому, який за трагічних обставин пішов із життя у той момент, коли, за власним його визначенням, «яблуні його уяви лише розцвітали».
Ведучі вечора - Катерина Даньшина та Дар’я Скомароха - нагадали присутнім на заході про обставини, за яких 13 травня 1933 року загинув Микола Хвильовий. Костянтин Конотопець зіграв роль митця в його останній трагічний день і процитував прощальну записку письменника. Учасники вечора підібрали також цитати відомих письменників: Максима Рильського, Петра Панча, Івана Микитенка та інших, у яких йшлося про талановиту й трагічну особистість Миколи Хвильового.
Також студенти підготували інсценізації найдраматичніших моментів відомих творів Миколи Хвильового: новел «Я (Романтика)», «Редактор Карк», «Мати» й недописаного роману «Полювання на вальдшнепів».
Присутні в аудиторії гучними оплесками нагородили драматичні виступи Катерини Бурцевої, Інни Чумак, Вікторії Матвєєвої, Дар’ї Шмиглі, Олени Васильченко, Марини Литвинчук, Альони Маслюк, Марини Гребенюк, Тетяни Гапоненко, Наталі Турнаєвої та Вікторії Копійкиної.
Дар’я Шмигля й Марина Литвинчук також виступили із підготовленою до заходу хореографічною композицією. Анастасія Чернуцька виконала під гітару власну пісню на слова вірша Миколи Хвильового «Моя золота береза», а Юлія Панасенкова прочитала власні поетичні рядки, присвячені митцю. Завершився захід хвилиною мовчання на честь письменника.
Глядачі висловили щире захоплення мистецькими виступами четвертокурсників і подякували їм за цікавий захід.

Таміла Тарасенко

Схожі новини