Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті обговорили екологічні проблеми енергетичної галузі України

24.12.2013 10:01 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет Економіко-правничий коледж круглий стіл

20 грудня на біологічному факультеті Запорізького національного університету провели засідання круглого столу «Екологічні проблеми енергетичної галузі України. Альтернативні джерела енергії» за участю студентів, аспірантів, молодих учених та викладачів факультету.

Захід був організований кафедрою загальної та прикладної екології і зоології та Науковим товариством студентів та аспірантів факультету. Участь у засіданні круглого столу взяли студенти 2-4 курсів біологічного факультету, а також студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ разом із викладачем, асистентом цієї ж кафедри Ларисою Золотаренко-Горбуновою, яка є головою обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги.
Відкрила засідання декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик. Вона привітала учасників наукового форуму та усіх присутніх, а також нагадала, що вирішення багатьох питань зі збереження та відновлення екології на планеті залежить як від науковців, так і від кожного з нас. Людмила Олександрівна також привітала всіх присутніх із прийдешніми новорічними святами. До її слів приєднався завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський, який зазначив, що людство несе відповідальність за збереження екології, так як саме воно стало причиною більшості змін у природному середовищі.
Цього року студенти-біологи розглянули наступні теми: «Енергетичний потенціал України» (доповідач студентка 2 курсу Ганна Югріна), «Теплоенергетика» (студентка 2 курсу Аліна Коваленко), «Нафта як один із енергоносіїв в Україні. Проблеми очищення води від нафтопродуктів» (студентка 2 курсу Катерина Шеремет), «Гідроенергетика» (студентка 2 курсу Марина Джос), «Каховське море – кладовище Великого лугу» (студенти 1 курсу Економіко-правничого коледжу ЗНУ Олена Швець і Дарина Шурига), «Атомна енергетика України. Основні проблеми та перспективи розвитку» (студентка 2 курсу Марія Місірук), «Екологічні проблеми видобутку сланкового газу в Україні» (студентка 4 курсу Анастасія Скокова), «Розвиток альтернативної енергетики в Україні» (студентка 3 курсу Оксана Камєнова), «Біологічні методи отримання енергії» (студентка 1 курсу Економіко-правничого коледжу Олександра Шкуропат). Під час засідання між його учасниками відбулося жваве обговорення та цікаві дискусії щодо розглянутих екологічних питань.
Наприкінці засідання декан біологічного факультету Людмила Омельянчик вручила подяки найактивнішим доповідачам.