Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відзначили 115-річчя від дня народження поета Євгена Плужника

На філологічному факультеті відзначили 115-річчя від дня народження поета Євгена Плужника

27.12.2013 12:30 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет творчий вечір

26 грудня в нашій країні відзначали 115-річчя від дня народження «короля української рими», талановитого поета, драматурга, прозаїка та перекладача Євгена Плужника. Студенти філологічного факультету Запорізького національного університету під керівництвом доцента кафедри української літератури Оксани Проценко 27 грудня провели творчий вечір, присвячений пам’яті Євгена Павловича, його цікавій і багатогранній літературній діяльності та короткій трагічній долі.

Організаторами заходу стали студентки Вікторія Омельченко, Юлія Письменна, Анастасія Галько й Марина Денисенко. Відеопрезентацію, якою супроводжувалися виступи учасниць заходу, підготували Катерина Чорна й Катерина Сулим, а Валентина Ворона створила стіннівку, присвячену життєвому і творчому шляху письменника.
Під час заходу із доповідями виступили Ірина Надзельська, Наталя Юрченко, Олена Фісун, Катерина Тверденко, Єлизавета Поліщук, Юлія Дудник, Тетяна Козлова, Альона Матійчук, Вікторія Теодорова, Ярослава Ніколенко, Людмила Большова, Роксолана Біленко, Юлія Романова, Ілона Дроздова й Діана Артеменко.
Доповідачі висвітлили основні віхи біографії митця, зупинившись на історії кохання Євгена Плужника до його дружини Галини Коваленко, на його тяжкій хворобі та на трагічній загибелі, типовій для письменників доби Розстріляного відродження. Також студентки проаналізували тематичні та стильові особливості творчого доробку письменника, який вважав себе учнем Максима Рильського, але, на думку Максима Тадейовича, належав до тих учнів, які випереджають учителя.
Ще однією родзинкою заходу стало оприлюднення результатів опитування у соціальній інтернет-мережі «ВКонтакте», проведеного Катериною Рибак. Вона вирішила дізнатися, наскільки добре відомий студентам Євген Плужник та як саме ставляться до його творів молоді читачі. У результаті виявилося, що на запитання: «Чи потрібно вивчати творчість цього письменника у школах та вишах?» - 58% респондентів відповіли ствердно, а 23% зазначили, що в цьому немає потреби. А от на запитання про те, хто такий Євген Плужник, половина опитаних впевнено відповіли, що він не лише поет, але й перекладач, драматург і прозаїк, ще 27% зазначили, що вони не знають про його творчість, але чули таке прізвище, а 4% зауважили, що хоч і не знайомі з його поезією, але хотіли б дізнатися більше про його творчу спадщину. За словами Катерини, декого зі студентів це опитування спонукало розшукати твори Євгена Павловича та поділитися своїми враженнями від ознайомлення з ними.
Завершився творчий вечір вокальним виступом «зірки» факультету Тетяни Діденко, яка виконала пісню «Це моя земля».
Насамкінець заходу доцент Оксана Проценко подякувала всім його учасникам за плідну і творчу роботу як при підготовці до вечора на вшанування пам’яті Євгена Плужника, так і протягом усього семестру.

Таміла Тарасенко

Схожі новини