26 грудня на економічному факультеті Запорізького національного університету відбулася зустріч із випускниками нашого вишу, які зараз навчаються в університетах країн Європейського союзу.
На початку заходу декан економічного факультету, професор Алла Череп привітала всіх присутніх та зазначила: «Наш факультет є активним учасником міжнародних програм із навчання українських студентів за кордоном. Так, необхідно згадати про популярну академічну програму «ELEKTRA», завдяки якій студенти мають можливість навчатися у престижних вишах Європи безкоштовно».
У якості експертів участь у заході взяли: заступник декана з наукової роботи, доцент Андрій Линенко, заступник декана з міжнародної діяльності, старший викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Аліна Осаул, доцент кафедри обліку та аудиту Зінаїда Урусова, старший викладач кафедри обліку та аудиту Ольга Радєва.
На зустріч завітали випускники факультету – магістр Економічного університету м. Катовіца, який навчається за програмою «Розвиток енергетичних комплексів держави», Олексій Міняйло та аспірант Університету Карла фон Осецького, який навчається за програмою «ELEKTRA», Дамір Куліш.
На початку зустрічі Олексій Міняйло зауважив, що для нього навчання в Економічному університеті в Катовіцах є легким, оскільки знання, набуті в Запорізького національному університеті, є справжнім гарантом успішного навчання в Європі. Так, Олексій зазначив, що отримав найвищий бал серед польських студентів з бухгалтерського обліку.
Алла Василівна повідомила присутнім, що напрям співробітництва з польською стороною був обраний нашим вишем у цьому році під час Конгресу Економічного університету в Катовіцах, який традиційно відбувається у Болгарії.
Алла Василівна зауважила: «Володіння іноземними мовами є однією з важливих умов навчання в Європі, за такими програмами як «ELEKTRA», тож є необхідність вивчення іноземних мов».
Нагадаємо, що декан економічного факультету, професор Алла Череп раніше зазначала, що на економічному факультеті впроваджується викладання профільних дисциплін англійською мовою. Першою у цій справі стала заступник декана економічного факультету з міжнародної діяльності, старший викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Аліна Осаул. Викладачами факультету була одностайно схвалена пропозиція Алли Василівни щодо впровадження викладання нових дисциплін англійською мовою.
Дамір Куліш у своєму виступі також акцентував увагу на високому рівні набутих знань під час навчання у ЗНУ, які допомагають йому у навчанні на рівні з аспірантами з Німеччини, які є старшими за нього мінімум на 10 років.
Особливістю навчання в аспірантурі в Університеті Карла фон Осецького є те, що воно триває від 3 до 6 років. Запізнення на навчання є регламентованими та караються штрафами. Темою наукової роботи Даміра є впровадження елементів сталого розвитку в управління підприємством та бюджетування у сфері агропромислового комплексу.
Алла Василівна зауважила, що в Україні під час впровадження будь-яких інновацій особливу увагу необхідно приділяти корпоративній соціальній відповідальності - це відповідальність тих, хто приймає бізнес-рішення за тих, на кого безпосередньо чи опосередковано ці рішення впливають.
Голова НТСА економічного факультету Олександр Коробов поцікавився можливістю впровадження нових технологій для поліпшення ведення агропромислової діяльності в Україні. Під час обговорення присутні дійшли висновку, що необхідно використовувати такі елементи законодавства держав ЄС, як можливість відшкодування 50% вартості впроваджених еколого- та енергоефективних технологій на підприємствах.
Наприкінці роботи засідання декан економічного факультету Алла Череп подякувала запрошеним студентам та експертам і висловила сподівання, що «в найближчому часі будуть навчатися не наші студенти в університетах Європи, а закордонні студенти – в нас, а Олексій і Дамір повернуться на Батьківщину і будуть використовувати отриманий досвід для розвитку економіки України».
Олександр Коробов,
голова Наукового товариства студентів та аспірантів
економічного факультету