Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ поповнилася виданнями від Українського Наукового Інституту Гарвардського Університету

Наукова бібліотека ЗНУ поповнилася виданнями від Українського Наукового Інституту Гарвардського Університету

14.01.2014 16:12 Наукова бібліотека нові надходження

Наукова бібліотека Запорізького національного університету плідно співпрацює з різними освітніми та науковими установами. Так, останніми поповненнями фонду бібліотеки нашого вишу стали видання від Українського Наукового Інституту Гарвардського Університету, благодійної організації «Центр комерційного права» та провідних університетів України.

Український Науковий Інститут Гарвардського Університету (УНІГУ) є провідним академічним та дослідницьким закладом США, який займається розробкою навчальних програм та науковою роботою у галузі українознавства, а також видавничою справою. Відділ публікацій УНІГУ вже випустив багато видань з історії, мовознавства, політології, мистецтвознавства, літератури, економіки тощо. Також університет видає науковий журнал Harvard Ukrainian Studies, у якому публікуються провідні вчені не лише Північної Америки, а й усього світу.
Університет надіслав до фонду нашої бібліотеки декілька історичних наукових розвідок: «Poltava 1709: The battle and the Myth» («Полтава 1709: Битва і Міф»), «Rural revolutions in Southern Ukraine (Peasants Nobles and Colonists 1774 - 1905)» («Сільські революції в Південній Україні (Селяни, Дворяни і колоністи 1774 - 1905)»), «Hunger by Design: The Great Ukrainian Famine and its Soviet Context» («Голод згідно Проекту: Великий український Голодомор і його радянський контекст»). Також до Наукової бібліотеки надійшов фоліант «Ukraine under Western Eyes: The Bohdan and Neonila Krawciw Ukrainica Map Collection» («Україна очима Заходу: Богдан та Неоніла Кравців Колекція карт України»). Книга являє собою картографічне видання і охоплює декілька сфер – географію, історію, політичну науку, літературу та мистецтво. Ще одним подарунком від УНІГУ став вищезгаданий науковий журнал Harvard Ukrainian Studies, 5 примірників якого тепер налічує і фонд Наукової бібліотеки ЗНУ.
Також співпрацює бібліотека Запорізького національного і з українськими освітніми установами та організаціями. Так, від благодійної організації «Центр комерційного права», яка діє у рамках проекту «Розвиток комерційного права в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наша бібліотека отримала науково-практичний журнал «Українське комерційне право». Останній номер часопису під назвою «Реструктуризація та банкрутство за новими правилами: зміни у законодавстві та практиці» також поповнив ресурси Наукової бібліотеки.
Також фонд Наукової бібліотеки ЗНУ поповнився літературними виданнями від провідних українських вишів.
Для спеціалістів у галузі економіки цікавими будуть видання «Динаміка доподаткового навантаження в Україні в контексті реалізації доподаткової реформи» від Державної навчально-наукової установи «Академія фінансового права», «Податкова система України» від ДННУ «Академія фінансового управління» (Київ) чи спеціальний випуск для передплатників Всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Податковий кодекс України».
Для спеціалістів філологів стане у нагоді монографія, подарована Луганським національним університетом ім. Т. Шевченка, «Художня специфіка української прози для дітей та юнацтва др. пол. XXст.».
Юристів-практиків та студентів зацікавлять видання від Національного університету «Юридична академія наук України ім. Я. Мудрого» (Харків) «Питання боротьби зі злочинністю» та академічний збірник наукових праць «Проблеми законності».
А для науковців Запорізького національного університету будуть корисними видання «Інтеграція науково-дослідної та навчальної роботи в університетській підготовці майбутніх учителів: теорія та практика», подароване Луганським національним університетом ім. Т. Шевченка, та «Міжнародний науковий вісник» від Ужгородського національного університету.
Завітавши до Наукової бібліотеки Запорізького національного університету, усі охочі зможуть переглянути вищезгадані видання.
Також Наукова бібліотека ЗНУ пропонує своїм користувачам ознайомитися з книгами в електронному варіанті на сторінці бібліотеки library.znu.edu.ua у розділі «Віртуальна книжкова виставка», а також знайомитися із новими надходженнями у розділі з аналогічною назвою – «Нові надходження».

Ксенія Назаренко

Схожі новини