Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ відбулося засідання круглого столу, присвячене діяльності першого Президента України

28.02.2014 10:00 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

27 лютого на юридичному факультеті Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу, темою якого стали місце і роль першого Президента України Леоніда Кравчука в українській історії, політиці та правовій системі.

Організаторами заходу виступили представники юридичного факультету ЗНУ, активісти НТСА юридичного факультету та Запорізького осередку Ліги студентів АПУ.
У заході взяли участь викладачі юридичного факультету: д.ю.н., доцент Павло Лютіков, к.ю.н., доцент Ганна Журавльова, к.ю.н., доцент Олександр Ганзенко, д.ю.н., доцент Ілля Сквірський, к.і.н., доцент Анжела Середа, к.ю.н., старший викладач Наталія Бровченко, к.ю.н., старший викладач Микола Мартинов, асистент Руслана Половінкіна.
Під час заходу зі своїми доповідями виступили студенти юридичного факультету. Так, Олексій Кальонов розповів про геополітичну реальність України у 1991-1994 роках, а темою доповіді Микити Жукова став вклад першого Президента України у становлення та розвиток української державності. У свою чергу, Олександр Коломоєць присвятив свій виступ поглядам Леоніда Кравчука на державу та право.
Подальше обговорення відбувалося у форматі спільних виступів та дискусій. Так, роль Леоніда Кравчука у державотворчому процесі і становленні українського конституціоналізму стали лейтмотивом виступів студентів Анастасії Шелепи, Антона Барліта, Аліни Черепанової і Сергія Тяпкіна. Відмова України від ядерної зброї стала наріжним каменем дискусії, яку розпочали співдоповідачі Владислав Білокур і Владислав Бандровський. Специфіку правового регулювання президентських виборів і розвитку інституту президентства в Україні висвітлили Катерина Гриценко і Ірина Кравченко.
Підсумки засідання підбив к.ю.н., доцент Олександр Ганзенко, який подякував присутнім за жваве обговорення теми засідання та наголосив, що одночасно із розумінням значного внеску цього державного діяча у становлення незалежної України відсутній однозначний підхід до розуміння особистості Леоніда Кравчука.

Іван Шумейко,
юридичний факультет