11 березня у ЗНУ відбувся святковий вечір під назвою «Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка нема», присвячений 200-річчю від дня народження геніального українського поета і митця. Його організували й провели викладачі та студенти філологічного факультету, співробітники Центру культури та учасники його творчих студій. Голова оргкомітету факультету – заступник декана з виховної роботи Валентина Ніколаєнко.
Відкрили свято і звернулися до присутніх у залі глядачів перший проректор ЗНУ Олександр Бондар і декан філологічного факультету Тамара Хом’як. Вони висловили власний погляд на значимість генія Тараса Шевченка для історії і сьогодення України. Так, Олександр Григорович наголосив на тому, що у наш час не втрачають актуальності творчість і думка Тараса Шевченка: «Із невичерпної скарбниці народного генія черпають свої знання як пересічні українці, так і сучасні фахівці – філологи, правники та інші. Закони
справедливості, людяності, життєвий оптимізм і прагнення до прекрасного майбутнього й понині спонукають нас звертатися до великого сина українського народу». Тамара Володимирівна, у свою чергу, висловила думку, що «у кожному віці Шевченко сприймається по-різному. Це спонукає знов і знов перечитувати його твори, знаходячи у них все більше глибини та мудрості».
Почесне право покласти квіти до погруддя Тарас Шевченка, що знаходиться на території студентського містечка ЗНУ, надали студентам-філологам Дар’ї Бабич, Наталії Канюці, Наталії Клименко та Інні Гончаренко.
Ведучі вечора - Анастасія Шмигля та Андрій Д’яченко - зазначили, що з перших кроків поетичної творчості славетний український поет бачив себе у числі кобзарів, які будять людську свідомість, оспівують героїчну історію народу, збуджуючи у кожній людині почуття власної гідності та прагнення до волі. Недарма свою першу збірку Тарас Шевченко назвав «Кобзарем». Сьогодні у ній черпають натхнення сучасні поети, співаки та суспільні діячі.
Протягом майже півтори години зі сцени лунали вірші Тараса Шевченка і про Шевченка, пісні на слова його творів, народні та сучасні музичні композиції. Так, пісню на слова поета «Реве та стогне Дніпр широкий» у сучасній обробці виконала студентка Тетяна Діденко, а Микола Білик заспівав власну пісню, присвячену пам’яті борців-сучасників - «небесної сотні». Пісні за творами Кобзаря представили також Вікторія Теодорова, Анастасія Верченко, Оленксій Ворожеєв; уривки з поезій та вірші про Шевченка, сценічні діалоги Шевченка з сучасниками читали Тимур Керімов, Ольга Донцова, Анастасія Берковська, Катерина Вініченко, Альона Матійчук, Юлія Корнієць, Катерина Рибак та інші. Козацьке бойове мистецтво представили глядачам молоді учасники Всеукраїнської федерації «Спас», а ансамбль народно-спортивного танцю «D.E.L.S.» виконав запальний український гопак.
Біля входу до актової зали на гостей свята також чекала спеціалізована книжкова виставка, присвячена життю і творчості великого Кобзаря, яку підготували співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ.
Олена Хлистун