Сьогодні у ЗНУ розпочала роботу підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Біологічні науки». Триватиме вона до 14 березня.
Участь у конференції взяли переможці І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Біологічні науки» - студенти українських вишів із різних областей нашої країни, викладачі, які їх супроводжують, члени галузевої комісії та оргкомітету заходу. Варто зазначити, що біологічний факультет ЗНУ вже кілька років поспіль виступає базою для проведення ІІ туру конкурсу з цього напряму.
Урочисте відкриття конференції відбулося під звуки національного гімну України. Зі словами вітання до учасників конференції та гостей звернулися ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з наукової роботи Віктор Грищак та декан біологічного факультету Людмила Омельянчик. Микола Олесандрович зазначив: «Ми завжди раді приймати у стінах нашого університету гостей із різних куточків нашої країни. Своєю наполегливою роботою і науковою діяльністю ви доводите, що Україна має прекрасні перспективи для розвитку і чудове майбутнє!». Також представники адміністрації нашого вишу побажали учасникам конкурсу натхнення, перемог та гарних вражень від подорожі до Запоріжжя. Учасників заходу та гостей також вітали піснями про Україну співаки студії «Кантилена» Центру культури ЗНУ – Єлизавета Верба та Анастасія Ашифіна.
Професор Людмила Омельянчик коротко розповіла гостям про діяльність та напрямки роботи біологічного факультету ЗНУ. Вона запросила студентів-бакалаврів після завершення навчання вступати до магістратури нашого вишу, де вони зможуть реалізувати свій науковий потенціал та отримають великі можливості, зокрема взяти участь у міжнародній програмі подвійного диплома.
До складу галузевої конкурсної комісії ІІ туру конкурсу цього року увійшли: голова комісії - проректор з наукової роботи ЗНУ Віктор Грищак, заступник голови - декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, інші члени комісії – професор кафедри хімії Олександр Бражко, завідувач кафедри фізіології з курсом цивільної оборони Валентина Бовт, професор кафедри імунології та біохімії Надія Колісник, завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Віктор Лях, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський, завідувач кафедри мисливствознавства та іхтіології Валерій Домніч, професор кафедри імунології та біохімії Олександр Фролов, декан біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Світлана Волошанська, професор кафедри анатомії, фізіології людини та тварин Луганського національного університету Віталій Шейко, доцент кафедри фізіології людини і тварин Херсонського державного університету Олександр Спринь та асистент кафедри фізіології рослин Донецького національного університету Костянтин Дереваль. Оргкомітет заходу очолив ректор ЗНУ, професор Микола Фролов.
Засідання секцій триватимуть два дні поспіль. У цей час студенти виступатимуть з доповідями на засіданнях двох секцій: «Ботаніка, біоекологія, фізіологія рослин та зоологія» (очолює - декан біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Світлана Волошанська) та «Генетика, фізіологія людини та тварин, мікробіологія, біотехнологія» (очолює - доцент кафедри фізіології людини і тварин Херсонського державного університету Олександр Спринь).
Своїми враженнями від участі у науковому заході поділилися його учасники. Так,
доцент Херсонського державного університету Олександр Спринь зазначив:
- Уже третій рік поспіль я входжу до складу галузевої комісії конкурсу. Хочу відзначити, що Запорізький національний університет завжди вирізняється своєю гостинністю та хорошою організацією таких заходів. Тут завжди панує сприятлива для студентів та учасників конференції атмосфера, члени комісії оцінюють роботи дуже справедливо. Окрім того, участь у таких заходах дає можливість побачитися і поспілкуватися з колегами, поділитися досвідом, обмінятися думками. Студенти тут знаходять друзів і однодумців. А участь у конкурсах сприяє їхньому становленню як майбутніх науковців, і, на мій погляд, завжди має перспективу. Так, минулорічні учасники конкурсу наукових робіт із біології, студенти нашого університету Юлія Загайкан та Сергій Кушніренко, мають намір продовжити навчання і наукову діяльність в аспірантурі нашого вишу.
Студентка 5 курсу Полтавського національного педагогічного університету спеціальності «Біологія» Людмила Денисенко розповіла:
- Я вперше беру участь у цьому конкурсі. Чудова організація заходу: нас зустріли на вокзалі, привезли до ЗНУ, розмістили у гуртожитку, організатори відгукуються на наші прохання. Я отримала чудові враження як від вашого міста, так і від біологічного факультету: нам показали навчальні аудиторії та лабораторії, познайомили з викладачами факультету, ми мали змогу оглянути зоологічний музей. На конференції я виступатиму з теми «Дендрофлора парків мікрорайону "Алмазний" м. Полтава». У моїй роботі наведені результати вивчення зелених насаджень парку відпочинку, який досліджується вперше з метою покращення його можливостей як зони рекреації. Хоча я мрію стати вчителем, вважаю, що мої наукові розвідки стануть у нагоді під час організації та проведення ознайомлювальних екскурсій зі школярами до зелених зон відпочинку.
Гості також мали змогу оглянути книжкову виставку, підготовлену до конференції представниками Наукової бібліотеки ЗНУ та біологічного факультету. На виставці представлені видання науковців факультету з теми «Актуальні проблеми природничих наук», навчальна література у розділах «Екологія», «Біологія», «Хімія», «Нанотехнології», а також періодичні та фахові видання, автореферати дисертацій. Також усі охочі мали можливість ознайомитися з електронними ресурсами та базами, які є у розпорядженні бібліотеки.
Олена Хлистун