Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні видавці-редактори відзначили 440-річчя першої друкованої книжки

Майбутні видавці-редактори відзначили 440-річчя першої друкованої книжки

17.03.2014 11:28 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК круглий стіл

У рамках декади популяризації видавничої справи та редагування студенти 2 курсу Економіко-правничого коледжу спеціальності «Видавнича справа та редагування» провели засідання круглого столу на тему «Виникнення писемності». Захід був присвячений 440-й річниці виходу у світ першої друкованої книжки в нашій країні – «Апостол» Івана Федорова (Львів).

Модераторами засідання виступили: заступник директора ЕПК Олена Артеменко та старший викладач кафедри видавничої справи та редагування факультету журналістики ЗНУ Галина Микитів. Зі змістовною доповіддю про виникнення та розвиток письма як в Україні, так і в усьому світі виступив декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін.
«Я можу розпочати розмову з вами, як із колегами», - так звернувся Володимир Миколайович до майбутніх спеціалістів у галузі видавничої справи та редагування, чим налаштував їх на подальшу конструктивну роботу.
Володимир Манакін розповів студентам, що їхній фах є одним із найдавніших, оскільки починався з книги. Крім того, він зазначив, що ця професія завжди буде затребувана, бо навіть якщо зникне книга, саме письмо, а залишаться лише комп’ютерні програми, то тексти, у якому б форматі вони не були, редагувати потрібно завжди. Володимир Миколайович навів цікаві приклади з власного життя, які правдиво описували діяльність видавців та редакторів, розповів історію виникнення кирилиці, порівняв абетку з кожною сучасною комп’ютерною програмою та людським ДНК, а його питання «чому виникла писемність?» розпалило справжню дискусію між студентами, які хоч і все ще несміливо, але висловлювали власні думки.
У результаті учасники круглого столу дійшли висновку, що виникнення писемності було пов’язане з необхідністю передавання інформації на відстані, зрештою, поширенням Біблійних текстів, з чим всі одностайно погодилися. Крім того, студенти полемізували щодо писемності за часів радянської влади та намагалися зазирнути в майбутнє і визначити, чи з’явиться альтернатива сучасній абетці.
Наостанок студенти-видавці продемонстрували свої презентації, які візуально доповнили і підтвердили основну проблематику засідання круглого столу. Так, Тетяна Веклич розповіла про інкунабули, Маргарита Чабан - про мову та письмо Стародавнього Єгипту, а завдяки доповіді Аліни Кучеренко присутні дізналися про найдавніших друкарів та видавців XV-XVI ст.
Після засідання круглого столу студенти відвідали книжкову виставку, присвячену виникненню писемності. Працівники Наукової бібліотеки ЗНУ підібрали літературу, яка повною мірою продемонструвала хронологію появи письма, його зразки, проінформувала про перших друкарів, зразки документів, писемні пам’ятки тощо.

Катерина Щербина,
студентка 3 курсу ЕПК

Схожі новини