Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели презентацію щорічного Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило

У ЗНУ провели презентацію щорічного Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило

19.03.2014 10:44 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет презентація конкурс

18 березня у Запорізькому національному університеті відбулася презентація проекту щорічного Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило. Організатори заходу – представники філологічного факультету нашого вишу – у такий спосіб вирішили вшанувати пам'ять відомої української поетеси й пісняра, випускниці ЗНУ Марини Брацило, яка трагічно загинула у червні минулого року.

Під час презентації всеукраїнського творчого змагання, у якій взяли участь відомі представники мистецьких кіл Запорізького краю, її організатори відзначили, що сам захід також присвячений ще одній визначній події літературно-мистецького життя України – 200-річчю від дня народження всесвітньовідомого митця Тараса Шевченка.
На початку заходу декан філологічного факультету Тамара Хом’як підкреслила, що наш край багатий на талановиті особистості й завжди відігравав важливу роль у культурному житті України. Недаремно ж відомий вітчизняний поет і громадський діяч Дмитро Павличко під час своєї недавньої зустрічі зі студентами ЗНУ зазначив, що дух Тараса Шевченка нерозривно пов'язаний із Запорізьким краєм і Хортицею.
«Та навіть серед багатьох відомих митців, чия біографія пов’язана не лише із Запоріжжям, а й саме із нашим вишем, яскраво виділяється поетичний талант Марини Брацило, – підкреслила Тамара Хом’як. – Вона, як і більшість геніальних митців, була всебічно обдарованою особистістю: Марина не лише складала чудові вірші, але й з успіхом виступала в жанрі авторської пісні, зарекомендувала себе під час навчання у виші як талановитий молодий науковець. Уже у віці 19 років стала наймолодшим членом Національної спілки письменників України. Марина завжди дбала про юних поетів, докладала багато зусиль, аби допомогти їм розкрити свої таланти. Саме тому ми обрали таку форму для вшанування її пам’яті».
Заступник керівника Нового театру Дмитро Московцев виконав пісню, яку свого часу йому подарувала сама Марина Брацило, та відзначив, що «цей фестиваль народжується у дуже нелегкий час, тим важливіше його значення у підтримці молодої української поезії».
Відома запорізька поетеса Любов Геньба представила присутнім на заході оргкомітет фестивалю: його очолив ректор ЗНУ Микола Фролов, заступниками голови організаційного комітету стали декан філологічного факультету Тамара Хом’як і завідувач кафедри українознавства, на сьогодні – докторант ЗНУ Ольга Стадніченко. Членами комітету стали мати Марини Людмила Брацило, представник Нового театру Дмитро Московцев, голова літературного об’єднання Запорізького осередку Спілки письменників України Ганна Лупинос, співробітники ЗНУ Оксана Проценко, Микола Стасик, Ірина Цапліна й Ірина Процик.
Організатори конкурсу вважають своїми головними завданнями виявлення та надання підтримки молодим талановитим поетам та авторам-виконавцям, сприяння їх самореалізації, а також популяризацію серед учнівської та студентської молоді поетичної та пісенної творчості молодих українських авторів.
Під час презентації представниця організаційного комітету доцент Ольга Стадніченко оприлюднила Положення про Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило та оголосила склад його журі. Так, вона зазначила, що одночасно зі стартом конкурсу буде розпочато прийом конкурсних робіт у двох номінаціях: «Поезія» та «Авторська пісня», який триватиме до 1 вересня цього року.
Згідно з умовами конкурсу його учасником можуть стати представники творчої молоді України віком від 15 до 25 років. Результати конкурсу будуть оголошені 2 грудня 2014 року – до дня народження поетеси та пісняра Марини Брацило. Також під час підсумкового заходу відбудеться презентація творчості авторів, які взяли участь у конкурсі, оголошення переможців та церемонія їх нагородження. Переможцям буде присвоєно звання лауреата конкурсу «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило, а також їх буде відзначено дипломами та грошовими преміями.
Заступник голови журі конкурсу Любов Геньба зазначила, що ЗНУ – це акумулятор літературного життя Запоріжжя, адже коридорами нашого вишу ходило багато відомих письменників. «Я сама пишаюся тим, що закінчила цей університет, і сподіваюся, що конкурс допоможе нам виявити нових молодих талановитих поетів серед його студентів та випускників», – наголосила вона. Також вона розповіла, що журі конкурсу очолив відомий поет, прозаїк, критик і перекладач Іван Андрусяк, його співголовою став київський автор-виконавець та громадський діяч Віктор Нестерук, а серед його членів – київська поетеса і науковий діяч Оксана Куценко й редактор «5 каналу», поетеса Олена Степаненко.
Київські члени журі, на жаль, не змогли приїхати на захід, однак вони передали письмове звернення до своїх запорізьких колег, поздоровивши їх із початком нової доброї справи.
Також під час заходу слово взяли члени журі - відомий запорізький поет-пісняр і виконавець Анатолій Сердюк та керівник Театру авторської пісні Олена Алєксєєва. Вони розповіли про свої знайомства з Мариною й особливо підкреслили, що цей конкурс – гідний спосіб вшанування її пам’яті.
Наприкінці заходу студентки філологічного факультету Альона Матійчук, Катерина Рибак, Анастасія Кокарєва й Анастасія Черницька продекламували відомі поезії Марини Брацило.
Усі, хто зацікавився умовами конкурсу, може отримати більш детальну інформацію за тел. 289-12-82, 067-648-17-17 та на сайті www.bratsylo.com.ua

Таміла Тарасенко

Схожі новини