Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Володимир Моргун – сучасний український Сковорода

Володимир Моргун – сучасний український Сковорода

19.03.2014 14:30 Наукова бібліотека ЗНУ Всеукраїнські Моргуновські читання

Сьогодні у читальному залі Наукової бібліотеки ЗНУ відбулися ІV Всеукраїнські Моргуновські читання за темою «Феноменологія дослідження і творення історії України в літературній спадщині Ф.Т.Моргуна» та презентація книг авторів Федора Моргуна та його сина Володимира Моргуна. Захід відвідали викладачі, студенти факультетів журналістики і соціальної педагогіки та психології, а також співробітники бібліотеки. Координатор заходу – директор Наукової бібліотеки Валентина Герасимова.

Захід присвячений 90-річчю від дня народження видатного, проте ще маловідомого українського науковця, аграрія та філософа Федора Моргуна. До ЗНУ на зустріч завітали завідувач кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленко, професор Володимир Моргун, проректор з науково-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інноваційної діяльності Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля, кандидат технічних наук Сергій Холод, заступник голови правління громадської організації «Фонд добрих справ» Олександр Карчевський, а також керівник Центру екологічної культури м. Запоріжжя Наталія Пічкур.
Присутнім були представлені книги Федора Моргуна «Куда идешь, Украина? Национальная идея, родной язык и украинка», «Бессмертная душа Украины», «Вибір України - порятунок природи і села» та інші. У наукових та публіцистичних творах автора викладена історія становлення України через призму його власного життя та діяльності: піднімаються питання екологічного та раціонального природокористування, а також екології людської душі, які перегукуються зі вченням Володимира Вернадського про ноосферу. Окрім того, Федір Моргун багато уваги приділяв національній ідеї, розвитку рідної мови та уславленню української жінки – матері, героїні і трудівниці. Майже все своє життя він працював на території України, Росії та Казахстану, плекаючи родючі землі цих територій, і написав серію книг, залишивши нащадкам заповіт щодо розвитку аграрного сектору та відродження екологічного землекористування.
Під час зустрічі син Федора Моргуна – кандидат психологічних наук Володимир Моргун – представив студентам також власні книги з психології. Серед них - «Основи психологічної діагностики», «Кваліфікаційні наукові роботи з психології: курсова, бакалаврська, магістерська» та інші, написані у співавторстві з колегами. Створений Віктором Женченко спогад про батька Володимира Федоровича під назвою «Україна ловила Федора Моргуна та не спіймала» прямо вказує на паралелі між світосприйняттям Григорія Сковороди та українського мислителя ХХ століття – Федора Моргуна.
Наприкінці заходу гість передав у дар Науковій бібліотеці ЗНУ близько 20 книжок Федора Моргуна та власних праць.

Олена Хлистун

Схожі новини