Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулося засідання секції філологічних наук

В Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулося засідання секції філологічних наук

20.03.2014 14:24 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК "Молода наука"

19 березня в Економіко-правничому коледжі Запорізького національного університету в рамках науково-практичної конференції студентів та молодих науковців «Молода наука-2014» відбулося робоче засідання секції філологічних наук. Робота проходила у двох напрямках – літературознавчому та лінгвістичному.

Роботу секції очолила викладач української мови та літератури ЕПК Наталія Труш. На захід завітали також заступник директора з навчально-виховної роботи Олена Артеменко, координатор діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ Світлана Доброскок, викладачі української мови та літератури ЕПК Олександра Данілкіна, Анна Дмитренко та Анна Дорофєєва.
Під час засідання свої доповіді представили 20 студентів ЕПК. Деякі з них вперше брали участь у подібних наукових заходах, проте рівень їх наукових робіт був достатньо високим. Однією з перших була заслухана доповідь Ольги Мішевської, присвячена темі «втраченого покоління» у творчості Е.-М. Ремарка та Е. Хемінгуея. У цій роботі були досліджені проблеми вибору, життя і смерті, сміливості та патріотизму, ненависті та братовбивства, які і сьогодні є доволі актуальними.
Також студентами були досліджені проблеми культури мови сучасної української преси, типи та способи евфемізації в сучасній пресі, їх вплив на свідомість людей, проведено моніторинг мовних помилок у ЗМІ на прикладі запорізької преси та українських телеканалів. Свої дослідження студенти проводили і в літературознавчому напрямку. Зокрема, це стосується творчості Т. Г. Шевченка: були розглянуті особливості колористичної системи, використання імен у його творах, авторська інтерпретація образів-символів.
За результатами проведеної роботи кращими були обрані доповіді Анастасії Попової «Способи евфемізації в сучасній українській пресі» та Христини Мхітарян «Свіча як символ спокути в повісті Р.Федоріва "Чорна свіча від Їлена"». Ці дослідження будуть рекомендовані до публікації в збірнику наукових праць студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука». Також доповіді студентів ЕПК будуть рекомендовані для виступу на університетській науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Молода наука-2014».
Найкращими презентаціями були визнані роботи студентів Тетяни Веклич, Маргарити Заікіної, Катерини Скоріченко, Аліни Ошур. Крім того, були відзначені роботи студентів 1 курсу Ольги Мішевської, Дарини Шуриги, студентки 2 курсу Надії Смурової та студентів 3 курсу Олександри Льовіної і Катерини Щербини.

Олена Переверзєва

Схожі новини