Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету обговорили феномен творчості Стівена Кінга

Студенти філологічного факультету обговорили феномен творчості Стівена Кінга

20.03.2014 13:11 Все Факультети Іноземної філології Філологічний Філологічний факультет факультет іноземної філології круглий стіл

14 березня в Музеї історії Запорізького національного університету відбулася дискусія, присвячена творчості американського письменника Стівена Кінга. Захід приурочили до своєрідного ювілею: у 1974 році вийшов перший роман цього письменника «Керрі». Ця дата офіційно вважається початком «другого народження» жанру жахів у літературі.

Організатором заходу виступила студентка 4 курсу філологічного факультету (спеціальність «Російська мова та література») Катерина Шелунцова. В обговоренні взяли участь викладачі кафедри російської філології, студенти філологічного факультету, Економіко-правничого коледжу ЗНУ, а також – представники факультету іноземної філології.
Під час заходу мова йшла про статус масової літератури, у зв’язку із чим згадувалися праці Юрія Лотмана та Євгена Жарінова, а також про жанр horror та його засновників у попередній літературній традиції (Брема Стокера, Мері Шеллі, Роберта Стівенсона) та про зв'язок цього жанру з готичним романом і романтизмом.
Студентка 4 курсу факультету іноземної філології Ірина Разумович розповіла присутнім про роль відомого американського письменника Едгара По у становленні жанру horror. Ірина навела приклади творів автора, провідних для цього літературного жанру, у яких він розкриває тему зла «зовні» та «всередині» людини, та провела паралелі між літературною спадщиною Едгара По і творчістю Стівена Кінга.
У своєму виступі студентка філологічного факультету Катерина Шелунцова акцентувала увагу присутніх на тематичній різноманітності творів письменника, які інколи поєднують у собі кілька жанрів (скажімо, містику, фантастику й жахи), і в яких підіймаються питання політики й моралі. Доповідач ставила собі за мету спростувати загальновідому думку, що Стівен Кінг пише виключно в жанрі horror.
Також під час заходу обговорювались такі питання, як ступінь вивченості творчості Кінга у сучасному літературознавстві, проблема визначення статусу письменника в літературному процесі, співвідношення масовості та елітарності в його творах. Із цього приводу серед учасників заходу відбулася дискусія, у якій взяли участь завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко та викладач цієї кафедри Наталія Козленко.
Ірина Яківна відзначила, що головними рисами масової літератури є використання відомих літературних засобів і методів, добре відомих читачу, та потужна комерційна складова творів. Стівен Кінг, із цієї точки зору, є вмілим послідовником і продовжувачем попередньої літературної традиції, а також – автором численних бестселерів. Наталія Козленко висловила припущення щодо можливого, у майбутньому, місця творчості цього письменника в класичній белетристиці (представниками якої, на сьогодні, скажімо, є Олександр Дюма й Агата Крісті).
Учасники дискусії дійшли спільної думки, що феномен творчості Стівена Кінга заслуговує на вивчення й дослідження з точки зору літературознавства.

Катерина Шелунцова

Схожі новини