Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі відбулося чергове засідання секції «Молодої науки-2014»

В Економіко-правничому коледжі відбулося чергове засідання секції «Молодої науки-2014»

27.03.2014 10:14 ЕПК «Молода наука - 2014»

26 березня в рамках VI науково-практичної конференції «Молода наука-2014» пройшло засідання секції інформаційних технологій та програмування. На заході були присутні директор коледжу Олена Грибанова, голова оргкомітету конференції Максим Носик, завідувач економічного відділення Руслана Железняк, заступник директора з виховної роботи Інна Кирилова та учасники – студенти 1-4 курсів спеціальності «Розробка програмного забезпечення» та 2 курсу спеціальності «Фінанси та кредит».

Роботу секції очолила викладач інформатики Олена Циммерман. До складу журі увійшли: викладач математики Наталія Калашнікова, викладачі профільних дисциплін спеціальності РПЗ Олексій Кудін та Володимир Арутюнян.
Модератор Олена Циммерман на початку наукового зібрання зазначила, що дуже приємно бачити учасниками конференції студентів не лише спеціальності «Розробка програмного забезпечення», а й інших спеціальностей.
Під час засідання свої доповіді представили 11 студентів ЕПК. Теми робіт мали чотири тематичні спрямування – захист інформації; підтримка навчального процесу; комп’ютерна графіка й анімація; профільні дисципліни.
Студенти, чиї роботи стосувалися теми захисту інформації, акцентували увагу присутніх на тому, що сьогоднішнє суспільство є інформаційним, і продуктами виробництва є не речі чи енергія, а саме інформація та знання.
Кілька студентів у своїх наукових дослідженнях розглянули проблеми організації навчального процесу. Варто зазначити, що їх роботи були орієнтовані на використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі.
Тему комп’ютерної графіки та анімації розкрила Марія Філіна, яка розповіла про геометричні фрактали та особливості їх побудови. А наукові розробки із профільних дисциплін представили студенти спеціальності «Розробка програмного забезпечення», які розповіли про математичні основи алгоритму RSA, інструментальні засоби розробки застосунків для мобільних платформ та методи розробки файлової системи на прикладі ОС Minix.
За результатами роботи журі для публікації у збірнику наукових праць студентів, аспірантів і молодих учених ЗНУ будуть рекомендовані роботи таких студентів: Максима Лебідя («Розробка алгоритму та програми блочного шифрування», науковий керівник – Олексій Кудін); Максима Півня («Захист даних при передачі голосових повідомлень», науковий керівник – Вікторія Шевченко).
Серед підготовлених студентами презентацій кращими були обрані роботи Марії Філіної («Геометричні фрактали та особливості їх побудови», науковий керівник – Олена Циммерман) та Олександра Жиленка («Інструментальні засоби розробки застосунків для мобільних платформ», науковий керівник – Вікторія Шевченко).
Також було обрано найкращу наукову розробку, яка мала практичне застосування, – веб-портал «Інформатика та комп’ютерна техніка» Антона Єлозіна (науковий керівник – Ольга Спельчук).
Підсумки засідання підбила директор коледжу Олена Грибанова. Вона привітала учасників науково-практичної конференції та зазначила, що з кожним роком роботи стають більш ґрунтовними та цікавими. Студенти старших курсів спеціальності «Розробка програмного забезпечення» готують наукові дослідження за темами своїх дипломних проектів. Також вони беруть участь в обласних олімпіадах та різних конкурсах, де посідають призові місця. Так, цього року студент 3 курсу цієї спеціальності Олексій Соловйов посів 3 місце в обласній олімпіаді з інформатики та комп’ютерної техніки, а студент 1 курсу Владислав Свістєльнік – 1 місце в обласній олімпіаді з математики. Олена Євгеніївна привітала переможців та нагородила Олексія Соловйова грамотою.

Ксенія Назаренко,
Олена Циммерман,
викладач інформатики ЕПК

Схожі новини