Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підписали Угоду про науково-технічне співробітництво та спільну діяльність із КП «Водоканал»

У ЗНУ підписали Угоду про науково-технічне співробітництво та спільну діяльність із КП «Водоканал»

16.04.2014 09:06 Університет енергоефективність

15 квітня до Запорізького національного університету завітали перший заступник міського голови м. Запоріжжя з питань діяльності органів виконавчої влади Дмитро Свіркін, начальник Департаменту економічного розвитку КП «Запорізьке міське інвестиційне агентство» Вадим Демченко, в.о. генерального директора КП «Водоканал» Павло Узунов і заступник головного інженера КП «Водоканал» Артур Боярчуков. Метою їхнього візиту стало підписання Угоди про науково-технічне співробітництво та спільну діяльність між КП «Водоканал» і нашим вищим навчальним закладом.

На початку зустрічі ректор Запорізького національного університету, професор Микола Фролов, проректор з питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков і проректор з адміністративно-господарської частини Сергій Кушнір ознайомили почесних гостей нашого ВНЗ із його матеріально-технічною базою, зокрема територією студмістечка та нещодавно відремонтованими аудиторіями у 2 навчальному корпусі. Микола Олександрович розповів про останні етапи ремонту та модернізації вишу, а також про найближчі перспективи з подальшого благоустрою його території. Під час цієї екскурсії були окреслені деякі напрямки можливої співпраці між ЗНУ та органами міської виконавчої влади та комунальними підприємствами міста.
Під час церемонії підписання Угоди перший заступник міського голови м. Запоріжжя з питань діяльності органів виконавчої влади Дмитро Свіркін нагадав присутнім, що нещодавно у нашому місті відбулася презентація Муніципального енергетичного плану, спрямованого на суттєве зменшення вартості постачання гарячої води, а також на поступову заміну використання природного газу в нашому регіоні альтернативним паливом на 60%. При цьому саме від КП «Водоканал» надійшла ініціатива щодо зниження використання електроенергії в роботі цього комунального підприємства. На думку представників органів виконавчої влади, це – одне із завдань, вирішенню якого має сприяти співпраця з нашим університетом.
За словами Дмитра Олександровича, наукові напрацювання Запорізького національного університету, який провадить послідовну й успішну політику енергозаощадження, є дуже потужною теоретичною базою, котрою можуть скористатися комунальні підприємства нашого міста під час впровадження політики енергозбереження у свою діяльність. Не менш важливими для успішної співпраці, на думку Дмитра Свіркіна, є міжнародні зв’язки ЗНУ з іншими науковими, у тому числі й іноземними, закладами та можливими інвесторами, готовими підтримувати ініціативи з енергоменеджменту, ефективного використання приміщень будівель тощо. Він також подякував ректору ЗНУ Миколі Фролову та всьому колективу нашого вишу за виявлену ініціативу та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю у галузі енергозаощадження з нашим вишем.
Ректор ЗНУ Микола Фролов зазначив, що у нашому університеті ведеться послідовна робота, спрямована на його подальший розвиток, покращення умов праці, навчання і побуту його викладачів, співробітників і студентів. «Ми ставимо перед собою завдання розвивати прикладну науку. З власного досвіду, який ми вже маємо у галузі енергозбереження, знаємо, наскільки важливими для досягнення якісно нового рівня функціонування університету є втілення у життя наукових розробок, - зазначив Микола Олександрович. – Ми можемо надати широкий спектр наукових послуг як органам виконавчої влади, так і комунальним підприємствам нашого міста. Тож сподіваємося, що співпраця, початок якої знаменуватиме підписання цієї Угоди, розширюватиметься і надалі та буде взаємовигідною для обох сторін».
В.о. генерального директора КП «Водоканал» Павло Узунов наголосив на тому, що енергетична складова становить близько 20% витрат цього комунального підприємства. Завдяки рішучим діям його керівництва і працівників їм пощастило зменшити витрати електроенергії у 2,5 рази порівняно з 2003 роком, однак на сьогодні стало зрозуміло, що співпраця із науковцями, які займаються питаннями енергозаощадження, є обов’язковою складовою подальшого успішного функціонування підприємства. Саме тому КП «Водоканал» покладає великі надії на співпрацю із ЗНУ.
Після завершення урочистої церемонії підписання Угоди про співпрацю перед присутніми на заході, серед яких були і магістранти факультету менеджменту, виступила доцент кафедри менеджменту організацій і логістики ЗНУ Лілія Горошкова. Лілія Анатоліївна розповіла присутнім про логістичні технології ефективності енергозбереження у ЖКХ на прикладі конкретних розробок Міжнародного логістичного центу, що діє на базі кафедри менеджменту організацій і логістики нашого ВНЗ.
Проректор з АГЧ Сергій Кушнір провів презентацію досягнень Запорізького національного університету в галузі енергозаощадження. Так, Сергій Миколайович навів статистичні дані результатів заходів із енергозаощадження, запроваджених у нашому виші. Зокрема, він розповів про автоматичну систему регулювання опалення в приміщеннях залежно від температурного режиму на вулиці, про енергетичні паспорти всіх корпусів, створені співробітниками Лабораторії енергоефективності та енергозбереження, що діє у нашому виші тощо.
Завершилася зустріч обговоренням різних питань щодо можливих напрямків співпраці. Зокрема, учасники заходу обговорили можливість проходження практики студентами факультету менеджменту на базі КП «Водоканал» та перепідготовки співробітників органів міського самоврядування і комунальних підприємств на базі Сектору бізнес-освіти ЗНУ, де б вони могли отримати додаткові знання з енергетичного менеджменту, логістики та менеджменту організацій.
Ще однією цікавою особливістю заходу стала тематична виставка, підготовлена співробітниками Наукової бібліотеки, до експозиції якої увійшли праці викладачів ЗНУ, присвячені енергозбереженню, енергоменеджменту та ефективному управлінню площами приміщень.
За словами модератора заходу, проректора з питань науково-педагогічної роботи ЗНУ Володимира Волкова, така співпраця має сприяти ефективному розвитку нашого міста, а отже, і соціальному благополуччю всіх його мешканців. Сам Володимир Петрович разом із проректором з АГЧ Сергієм Кушніром входять до дорадчого комітету щодо енергоефективності, який діє при Запорізькій мерії. Саме тому вони наголошують, наскільки взаємовигідною може бути така співпраця між нашим ВНЗ та органами виконавчої влади.
«Те, що Запорізький національний університет став першим вишем нашого міста, з яким заключили подібну угоду, свідчить про те, що в галузі енергозбереження він обійшов інші, у тому числі і технічні, вищі навчальні заклади Запоріжжя. Ми дуже вдячні представникам мерії, які виявили нам довіру, і сподіваємося, що таке співробітництво відкриє перед нами нові горизонти», - зазначив Володимир Петрович.

Таміла Тарасенко

Схожі новини