Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулася прем’єра вистави «Моя сім’я» за участю студентів спеціальності «Театральне мистецтво»

Відбулася прем’єра вистави «Моя сім’я» за участю студентів спеціальності «Театральне мистецтво»

16.04.2014 11:34 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність СПП Акторська майстерність

11 квітня у 8 навчальному корпусі ЗНУ (ПК ім. Дроб’язка) у рамках діяльності Навчального театру кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету відбулася прем’єра вистави «Моя сім’я» за п’єсою сербського драматурга Біляни Срблянович «Сімейні історії».

Вистава поставлена молодим режисером Геннадієм Широченком як експериментальна робота, спроба залучити студентів-акторів до участі у створенні професійної вистави. І, судячи з результату, експеримент виявився дуже вдалим.
Обрана для постановки п’єса має гостросоціальну тематику і є дуже злободенною та актуальною, особливо для молоді, батьків, педагогів, соціальних працівників. Це історія про чотирьох безпритульних дітей, які граються у «сім’ю» в одному з типових дворів типового міста. Але ігри в них не такі, як у звичайних дітей, – той жахливий досвід, який вони отримали в своїх неблагополучних сім’ях, ту нелюбов та жорстокість, які вони відчували від своїх батьків – все це діти переносять на ігровий майданчик… І не раз під час перегляду наступною за посмішкою виникає почуття шоку – від усвідомлення того, що все це існує насправді, все це відбувається поряд із нами.
І цей гіркий трагікомізм було талановито відображено у виставі завдяки режисурі Геннадія Широченка та майстерній грі молодих акторів – студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Театральне мистецтво» - Дар’ї Деркач, Костянтина Кузьміна, Євгена Станицького та Аліни Церпицької. Дуже точно та яскраво їм вдалося передати суперечливі людські почуття та донести до глядачів основну ідею п’єси – покинуті діти гинуть – фізично чи морально…
Будемо сподіватись, що кожен глядач після перегляду вистави замислився над тим, яке значення має для дитини сім’я і наскільки поведінка дорослих впливає на життя дітей…

Олена Кулініч

Схожі новини