Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ заспівали Гімн України разом зі Святославом Вакарчуком!

Студенти ЗНУ заспівали Гімн України разом зі Святославом Вакарчуком!

17.04.2014 13:13 Все Факультети Журналістики ЗНУ факультет журналістики Святослав Вакарчук

16 квітня з ініціативи студентської ради факультету журналістики Запорізького національного університету (голова – Анастасія Холод) відбулася зустріч студентства нашого вишу з культовим українським рок-музикантом і громадським діячем Святославом Вакарчуком.

У Палаці культури «Дніпроспецсталь» відбувся справжній аншлаг - студенти Запоріжжя радо вітали свого кумира. Але цього разу Святослав не співав, а ділився з аудиторією власними думками та міркуваннями з найрізноманітніших питань.
Святослав Вакарчук говорив про дуже важливі для кожної людини речі. Розпочав лекцію він зі свого власного шляху до становлення вільної особистості, зміни свідомості, до відчуття та розуміння свободи. «Існує три основні цінності, - зазначив Святослав, – свобода вибору, безпека та стабільність. І саме свобода вибору є головною цінністю для мене особисто та для усіх європейських країн
Лейтмотивом зустрічі стала теза про те, що кожна людина, кожен громадянин нашої країни має захищати власну свободу, власні цінності та власну державу – і жодна з інших країн не має права нав’язувати нам свої погляди.
Після лекції зустріч продовжилася у форматі питання-відповідь. Святослав Вакарчук спілкувався зі студентами двома мовами – російською та українською.
Свої запитання ставили переважно студенти факультету журналістики та Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету. Їх цікавили такі питання: у чому полягає щастя особисто для Святослава; які книги вплинули на світогляд співака; яким він бачить справжнього патріота країни та інші. Певна річ, деякі питання стосувалися творчості Святослава Вакарчука та його рок-бенду, а деякі – політичної ситуації в Україні.
Святослав говорив про загальні проблеми творення нової держави і про новітню історію України, про створену машину державного управління і про вітчизняних політиків, про український народ та його сьогоднішні цінності. Також він зауважив: «Потрібно, щоб з’явились люди, які могли б зібрати всіх навколо себе, а у нашій країні, на жаль, поки ще таких людей немає». Святослав, відповідаючи на питання про ідеального політика та президента, зазначив, що найголовніше – аби цей лідер говорив правду і не обіцяв того, що не зможе виконати. А для себе особисто співак вирішив не йти у політику: «Якщо я зараз піду в політику, ви втратите ще одну людину, якій вірите
Насамкінець лекції Святослав Вакарчук разом із присутніми у залі заспівав Гімн України, а також отримав у подарунок від представників факультету журналістики футболку з написом «Журфак ЗНУ» та символ журналістської діяльності – ручку.
Після зустрічі зі студентами відбулася прес-конференція Святослава Вакарчука з представниками засобів масової інформації. Лідер гурту «Океан Ельзи» поділився з журналістами своїми думками з приводу політичної ситуації, що склалася в Україні. Крім того, представники мас-медіа поцікавились, чому співак вирішив зустрітися зі студентами Запоріжжя. Святослав Вакарчук зазначив, що сьогоднішні студенти у майбутньому будуть будувати нашу країну і розвивати її, тому дуже важливо, аби вони знали про своє право на свободу вибору, яка є найважливішою європейською цінністю.

Ксенія Назаренко,
Олена Ярошенко

Схожі новини