18 квітня студенти четвертого курсу філологічного факультету організували та провели лекцію «Тарас Шевченко та Олександр Довженко в духовному космосі шістдесятників». На захід завітали студенти другого та п’ятого курсів разом зі своїми кураторами – к.ф.н., доц. Валентиною Кравченко та к.ф.н., доц. Оксаною Січкар.
Модератором цього заходу виступила к.ф.н., доц. Юлія Кушнерюк. На початку зустрічі вона привітала гостей та зазначила, що напередодні Великодня студенти філологічного факультету вирішили вшанувати пам'ять тих, хто вибудовував нашу країну, українську націю та культурну свідомість.
Учасники заходу розглянули питання про шевченкову традицію в естетиці поетів-шістдесятників: їх внесок у популяризацію спадщини Шевченка та його вплив на творчість шістдесятників, творення їх естетичного мислення, стилю письма та художньо-стильових особливостей тощо.
Студенти декламували вірші Кобзаря та уривки з його поем («У всякого своя доля», «Прометей» та інші).
Також вони представили аналіз творів і дослідження біографічних фактів Тараса Шевченка, проведений такими відомими літераторами, як Ліна Костенко, Іван Драч, Микола Вінграновський та інші. Публіці представили поезію, на яку великий вплив мала творчість Кобзаря: «Повернення Шевченка», «Заворожи мені, волхве» та ін. (Ліни Костенко), «Смерть Шевченка», «Симфонії і смерть Шевченка», «Сковорода і Шевченко» (Івана Драча), «Прирученим патріотам» та «47 рік» (Василя Симоненка), «Тарас на засланні» (Василя Стуса) та багато інших.
Доповідачі провели паралелі творчості Ірини Жиленко та Тараса Шевченка – тема вишневого садочка інтерпретується у збірці віршів поетеси «Вікно у сад», а тема матері у творах письменниці тісно переплітається із Шевченковою.
Також майбутні філологи звернули увагу присутніх на великий вплив творів Кобзаря на письменницьку та кінематографічну діяльність Олександра Довженка. Так, студенти визначили спільними у творчості обох видатних письменників символи покинутої дівчини, хати, зруйнованого села, запряженого в ярмо народу, німого голосіння та плачу й інші («Катерина», «Зачарована Десна», «Про море», «Щоденник»).
Наприкінці заходу к.ф.н., доц. Юлія Кушнерюк подякувала присутнім за активну участь, а учасники зібрання висловили сподівання, що подібні заходи будуть проходити на факультеті частіше та збирати все більшу аудиторію.
Ксенія Назаренко