Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковий семінар «Аудиторська діяльність: стан, сучасні тенденції та перспективи розвитку» відбувся на економічному факультеті

23.04.2014 12:44 Все Факультети Економічний Економічний факультет науковий семінар

23 квітня у стінах Запорізького національного університету задля аналізу аудиторської діяльності зібралися практики-аудитори міста Запоріжжя, представники професорсько-викладацького складу та студенти економічного факультету. Організаторами заходу стали викладачі кафедри обліку і аудиту економічного факультету ЗНУ, представники Запорізького територіального відділення «Спілки аудиторів України» та Інформаційно-методичного центру «Аудит-Запоріжжя».

Головою оргкомітету семінару виступила доктор економічних наук, доцент, професор кафедри обліку і аудиту Неля Проскуріна, а членами – представники цієї ж кафедри.
Зі вступними словами та власними науковими розробками із зазначеного питання до присутніх звернулися: доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри обліку і аудиту Надія Шмиголь, доктор економічних наук, доцент, професор кафедри обліку і аудиту Неля Проскуріна, начальник відділу аудиту в Запорізькому національному університеті Наталія Чистякова, голова Запорізького територіального відділення Спілки аудиторів України, директор аудиторської фірми «Міраж» Лариса Церетелі, кандидат економічних наук, доцент, генеральний директор ТОВ «АУДИТ-ВІД», уповноважений представник Аудиторської палати в Запорізькій області Володимир Драч і директор аудиторської фірми «Капітал» Інна Дядюра.
Так, наприклад, Володимир Драч розповів про історію виникнення та розвитку аудиту в Україні, навів цікаві факти зі становлення та сьогодення аудиторської діяльності в різних зарубіжних країнах.
Неля Проскуріна висвітлила питання аудиторської діяльності саме в незалежній Україні, а Інна Дядюра розповіла про порядок та умови отримання сертифіката аудитора.
Здебільшого доповіді науковців та практиків стосувалися сьогоднішнього стану аудиту в Україні, його нормативної бази та офіційного статусу.
Також свої наукові розробки та відеопрезентації представили і студенти економічного факультету. У свої виступах вони розглянули такі теми: передумови виникнення аудиту, його історія становлення та розвиток, особливості організації аудиторської системи, державне регулювання аудиту тощо в різних країнах світу.
Підбиваючи підсумки наукового семінару, доктор економічних наук, професор, декан економічного факультету Запорізького національного університету Алла Череп подякувала всім за активну участь та наголосила на винятковій важливості проведення подібних заходів, адже участь у них сприяє формуванню свідомості та мислення сучасного молодого науковця. Також Алла Василівна відмітила найкращі доповіді, авторами яких стали: Альона Хмара («Особливості розвитку аудиторської діяльності у Франції»), Наталія Хрущова («Система державного регулювання аудиту в Республіці Білорусь»), Олена Дядюн («Історичні передумови виникнення аудиту в Німеччині та напрями його розвитку») та Олена Пилип'юк («Становлення та розвиток аудиту в Чехії»).

Ксенія Назаренко