Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Свідки ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС зустрілися зі студентами факультету журналістики

Свідки ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС зустрілися зі студентами факультету журналістики

07.05.2014 11:00 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

Наприкінці квітня світ відзначав сумну дату – 28-річницю аварії на ЧАЕС. Саме тому 6 травня студенти факультету журналістики Запорізького національного університету взяли участь у зустрічі зі свідками та учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Варто зазначити, що подібні заходи на факультеті проходять вже не вперше.

Цього разу на заході були присутні голова Всеукраїнської громадської організації «Союз Чернобыль Украины» в Запорізькій області Володимир Бутенко, колишній військовий лікар Володимир Гулевський та колишній кореспондент від газети «Индустриальное Запорожье» Валерій Фортунін.
Під час зустрічі Володимир Бутенко зазначив: «Населення країни зменшується, а кількість хворих залишається майже на тому ж рівні. Після аварії на Чорнобильській АЕС все моє життя було присвячене аналізу тих подій. Ця трагедія – простий приклад людського фактору. Однак, майже ніхто не думає про те, що навіть у нашому місті є більше 1500 небезпечних об’єктів».
Гості не обмежувалися фактами, розповідали допитливим студентам історії зі свого життя.
Так, журналіст Валерій Фортунін зазначив, що вперше потрапив до Чорнобиля нелегально. На КПП він знайшов чуже посвідчення, адже пройти на територію Прип’яті було досить складно. «Тепер я почесний гіпертонік, діабетик, сердечник. Але я щасливий, що залишився живим. Не жалкую ні про що. Наше покоління журналістів було фанатиками своєї справи. Я і до Афганістану просився – не пустили» – зазначив журналіст.
Після аварії до Чорнобиля ще раз повертався лише Олександр Бутенко з метою відзняти фільм: «Вирішили зняти фільм, адже чорнобильці почали втрачати статус – не було підтверджуючих документів. Цінні папери палили, адже від них фонило. Завдяки нашій роботі вдалося відновити статус більше 300 людей. Тиша у місті стояла страшна: коли я тупнув ногою перед пунктом зв’язку, чутність була на 200 метрів».
Та, окрім історій, під час зустрічі лунали і страшні факти. Гості розповіли про зростання рівня радіації у нашому регіоні (зокрема, у продуктах харчування) і про брак коштів на потреби чорнобильців.

Катерина Майборода

Схожі новини