Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко зустрівся з викладачами та студентами ЗНУ

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко зустрівся з викладачами та студентами ЗНУ

13.05.2014 10:07 Університет зустріч

12 травня голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, довірена особа кандидата в Президенти України Петра Порошенка, народний депутат України Микола Томенко побував із робочим візитом у Запорізькому національному університеті. Микола Володимирович зустрівся з викладачами та студентами різних факультетів нашого вишу задля обговорення сучасного та майбутнього України.

На початку заходу ректор ЗНУ Микола Фролов представив аудиторії почесного гостя нашого вишу й висловив сподівання на відверте спілкування всіх присутніх із Миколою Володимировичем.
Микола Томенко розповів присутнім про кілька своїх найвідоміших культурно-просвітницьких проектів, серед яких - «Сім чудес України», однією з цілей якого є привернення уваги української громадськості до унікальної екосистеми острова Хортиці та заповідника «Кам’яна могила», а також про низку нещодавніх заходів, приурочених до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.
Так, Микола Володимирович зупинився на тому, що він та його однодумці – вітчизняні літературознавці, історики, культурні діячі – спробували розкрити маловідомі грані таланту Кобзаря. Зокрема, вони звернулися до етнографічної діяльності Тараса Шевченка. Завдяки зусиллям Миколи Томенка світ побачило факсимільне видання 4 томів дорожніх альбомів Тараса Шевченка, у тому числі, присвячених його мандрам Україною, виданих накладом у 3000 примірників.
Особливе зацікавлення в учасників зустрічі викликала думка гостя університету про сучасне політичне становище в Україні, причини його виникнення та можливі наслідки. Також у своєму виступі Микола Володимирович згадав про ті кроки, які мають негайно зробити політики, аби наша держава, у том числі – її східні та південні області – швидше змогли подолати політичну кризу.
Можливістю поставити запитання відомому політику скористалися не лише студенти факультетів журналістики, соціології та управління й історичного факультету, але й викладачі ЗНУ, зокрема декан біологічного факультету Людмила Омельянчик і завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор Олександр Рильський.
Наприкінці зустрічі ректор ЗНУ Микола Фролов подякував гостю за цікаве та корисне спілкування, а також запевнив його у тому, що Запорізький край загалом та Запорізький національний університет зокрема займають активну проукраїнську позицію. У свою чергу, Микола Томенко зазначив, що в нього особливе ставлення до Запоріжжя, адже саме звідси родом його дружина, та пообіцяв, що Київ і надалі підтримуватиме розвиток нашої області.
Також під час свого перебування в університеті Микола Володимирович зустрівся із представниками університетських ЗМІ та факультету журналістики ЗНУ на чолі з його деканом, професором Володимиром Манакіним. Під час спілкування мова йшла про моральну відповідальність журналістів перед суспільством за розповсюджену ними інформацію та про нові стандарти підготовки представників цієї професії, які у майбутньому варто було б ввести в Україні.
У «Книзі почесних гостей Запорізького національного університету», яка зберігається в Музеї історії ЗНУ, Микола Томенко залишив побажання: «Привітання університету, добра – Запоріжжю, перемог – Україні».

Таміла Тарасенко

Схожі новини