Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультетів менеджменту й історичного розглянули проблеми та перспективи трансформацій міжнародних процесів у бізнесі

Студенти факультетів менеджменту й історичного розглянули проблеми та перспективи трансформацій міжнародних процесів у бізнесі

15.05.2014 10:22 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Менеджменту Факультет менеджменту історичний факультет Засідання круглого столу

14 травня студенти факультету менеджменту спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» разом зі студентами історичного факультету спеціальності «Країнознавство» провели засідання круглого столу на тему «Проблеми та перспективи трансформацій міжнародних процесів в бізнесі» під керівництвом кандидата економічних наук Євгенії Маказан.

Під час заходу студенти історичного факультету Анатолій Самойленко, Анастасія Баєва та Олександр Полохало довели, що розвиток міжнародного бізнесу в Україні відбувається в умовах ринкової трансформації національної економіки. Тому загальноекономічні проблеми не можуть не спричиняти загострення або ж виникнення певних проблем у кожній сфері чи галузі економіки, у тому числі і в міжнародному бізнесі. Найчастіше організатори міжнародного бізнесу мають справу з політико-правовими, організаційно-структурними, економічними та соціально-психологічними проблемами.
Доповідачі розглянули кожну із зазначених проблем, обговоривши як причини, так і наслідки їх виникнення.
Студенти факультету менеджменту Влад Машин і Дарина Котко підтвердили, що породжені згаданими причинами проблеми врешті-решт обертаються стримуванням притоку інвестицій в Україну та визначають певні тенденції щодо розвитку міжнародного бізнесу в нашій державі.
По-перше, найактивнішу підприємницьку діяльність на території України розгортають партнери з промислово-розвинутих країн, капітал яких характеризується високою мобільністю. По-друге, спільні підприємства створюються, головним чином, на двосторонній основі та заради здійснення промислової діяльності. По-третє, малий обсяг стартових іноземних інвестицій, оскільки зарубіжні партнери почувають себе невпевнено на малознайомому українському ринку. Серед інших тенденцій варто відзначити такі: більшість зарубіжних фірм, особливо малих і середніх, орієнтуються на швидку віддачу невеликих інвестицій та комерційну вигоду від разових операцій, нерідко спекулятивного характеру; зосередження міжнародної підприємницької діяльності у науково-технічних і промислово-виробничих центрах України.
Названі проблеми та тенденції в тій чи іншій мірі існують на всіх рівнях управління спільним підприємництвом – внутрішньовиробничому, галузевому, регіональному, державному та міжнародному.
Студенти Наталія Бражко та Юлія Самойленко зауважили, що незважаючи на існуючі проблеми та негативні тенденції розвитку міжнародного бізнесу, Україна з точки зору довгострокових перспектив, безумовно, цікавить іноземних інвесторів.
Студенти обох факультетів погодилися з тим, що досить перспективними є економічні зв'язки України з країнами СНД і Східної Європи. Адже у свій час саме з цими країнами наша держава мала найтісніші економічні взаємозв'язки. Відновити та зміцнити їх сьогодні найлегше, оскільки кожна зі сторін відчуває потребу в цьому. Не менш перспективним напрямом розвитку міжнародного бізнесу є спільне підприємництво з країнами, що розвиваються. Чимало з них за певних умов могли б стати якщо не великими, то середніми інвесторами в економіку України.
Під час обговорення були прийняті такі рішення: нашій державі необхідно якнайшвидше розробити концепцію економічних відносин як із країнами, що розвиваються, так і з групами країн та окремими країнами-партнерами; перспективи розвитку міжнародного бізнесу в Україні будуть визначатися загальним рівнем економічного та політичного розвитку країни, реальними результатами здійснюваних реформ, істотним оновленням структури суспільного виробництва та розвитком експортного потенціалу; усі проблемні питання треба вирішувати колегіально. Також учасники засідання дійшли висновку, що у майбутньому треба проводити більше міжфакультетських заходів задля обговорення проблемних питань.

Факультет менеджменту

Схожі новини