Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасникам практико-орієнтованих семінарів з економіки вручили сертифікати

Учасникам практико-орієнтованих семінарів з економіки вручили сертифікати

15.05.2014 10:47 Все Факультети Економічний Економічний факультет практико-орієнтований семінар з економіки

14 травня відбувся третій, останній у цьому навчальному році, практико-орієнтований семінар для вчителів економіки. Цикл таких семінарів пройшов на базі ЗНУ за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.

Шкільних учителів, які були учасниками практико-орієнтованих семінарів з економіки, радо вітали у нашому виші методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЗМР Лариса Гунько, декан економічного факультету Алла Череп, завідувач підготовчого відділення Ірина Бакаленко, викладачі економічного факультету та працівники Наукової бібліотеки нашого університету.
Учителям економіки вручили сертифікати, які підтверджують підвищення кваліфікації. Декан економічного факультету Алла Череп також вручила подяку методисту Ларисі Гунько за допомогу та співпрацю у підготовці та проведенні семінарів для вчителів. Після урочистої частини відбулися консультації та лекція про новітні методи викладання економіки у сучасній школі, підготовки школярів до олімпіад та науково-пошукової роботи тощо.
Метою спільних практико-орієнтованих семінарів з економіки та співробітництва вищої та середньої школи є підготовка учнівської молоді до вступу у ВНЗ, актуалізація методів роботи зі вступниками, а також формування відповідних навичок шкільної та позашкільної роботи у вчителів-предметників, що дозволить їм підвищувати інтерес школярів до науково-пізнавальної діяльності.
Із презентацією лекції та доповіддю на тему «Економіка. Приклади економічних парадоксів при вивченні економічних дисциплін» перед присутніми виступив професор кафедри економічної кібернетики Ігор Козін. Він звернув увагу вчителів на можливості розробки та вирішення економічних питань за допомогою математичного моделювання. Заглибившись в історію виникнення такої новітньої галузі, як економічна кібернетика, він акцентував увагу на обґрунтуванні категорії доцільності в економіці та природі. Демонструючи відношення доцільності до кількості та якості, автор лекції «Економічні парадокси» докладно зупинився на дії механізмів «парадоксу Браєса» та «дилеми в’язня» тощо, які використовуються в економічній кібернетиці. Оскільки такі математичні моделі є корисними при розв’язанні різноманітних економічних завдань, вони можуть зацікавити учнів і змусити їх розпочати власну пошуково-дослідницьку діяльність.
Перед викладачами також виступила завідувач відділу наукової інформації Наукової бібліотеки ЗНУ Оксана Агоян. Вона розповіла присутнім про правила користування університетською бібліотекою, книжкові фонди та інформаційні ресурси. Фахівець зазначила, що Наукова бібліотека ЗНУ має доступ до 99 електронних баз даних системи «ЕLibUkr», що дозволяє користувачам мати безкоштовний доступ до електронних книг і фрагментів з різних напрямів економічних знань. Окрім того, на базі університетської бібліотеки вчителі можуть ознайомитися з можливостями використання дистанційного навчання школярів. Бібліотечні працівники завжди готові надати консультації та допомогу користувачам Наукової бібліотеки ЗНУ.
Під час проведення семінару у 2 навчальному корпусі ЗНУ працювала книжкова виставка, де були представлені друковані видання економічного факультету, матеріали з підготовки до олімпіад, тестувань і ЗНО, методик викладання економічних дисциплін та фахової підготовки економістів. Також від Наукової бібліотеки ЗНУ всі охочі змогли отримати в подарунок літературу, яка допоможе в їхній роботі зі школярами.

Олена Хлистун

Схожі новини