Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Визначені переможці конкурсу студентських проектів «Автоматизація бізнес-процесів в економіці»

15.05.2014 14:31 Все Факультети Економічний Ділова гра економічний факультет

15 травня на економічному факультеті ЗНУ відбувся заключний етап ділової гри-конкурсу «Автоматизація бізнес-процесів в економіці», презентація студентських проектів і нагородження переможців. Організатори заходу – представники кафедри «Економічної кібернетики».

Нагадаємо, що конкурс розпочався ще 12 березня і проходив у два етапи: перший – презентація аналітичної та проектної частини завдання, обґрунтування вибору інструментарію; другий – захист проекту загалом і презентація розробленої системи з обґрунтуванням її ефективності.
Захід відкрила декан економічного факультету, д.е.н., професор Алла Череп, яка привітала гостей та учасників. Алла Василівна подякувала професорсько-викладацькому складу кафедри «Економічної кібернетики» за організацію конкурсу, а також роботодавцям, які завітали на захід, за робочі місця, які вони надали на своїх підприємствах випускникам факультету. «Застосування сучасних інформаційних технологій є повсякденною реальністю будь-якого підприємства, організації, установи. Це й автоматизовані системи бухгалтерського обліку, і ведення різноманітних електронних реєстрів тощо. Спеціалісти з економічної кібернетики повинні як вміти налагодити роботу таких систем, так і скористатися інформацією, що в них міститься, для аналізу та підтримки прийняття рішень керівництвом», - зазначила декан факультету Алла Череп. Також вона зауважила, що студенти продемонстрували високі та ефективні результати під час роботи, та побажала їм успіхів і перемог.
До цих привітань приєдналась і завідувач кафедри «Економічної кібернетики», д.е.н., професор Наталія Максишко. Вона зазначила, що впровадження нових інноваційних форм навчання, що поєднує розвиток науки та практичної діяльності, буде сприяти постійному удосконаленню процесу підготовки фахівців та дозволить формувати економістів-кібернетиків нового рівня з критичним гнучким мисленням і високою пізнавальною активністю, які будуть працювати задля процвітання України, своєї області та свого вишу.
У ЗНУ вже третій рік поспіль спільними зусиллями кафедри «Економічної кібернетики», завідувачем якої є д.е.н., професор Наталія Максишко, та компанії 1С: франчайзинг ТОВ «Проком» (директор – Сергій Бутенко) проводиться цей захід. Такі ділові ігри є ще одним методом навчання, який спрямований на наближення теоретичних основ навчання до реальних потреб сучасної економіки. Метою цієї форми роботи є моделювання професійної діяльності майбутніх фахівців із напряму підготовки «Економічна кібернетика».
У цьому році студенти втілювали проекти з автоматизації електронного документообігу ЗНУ на рівні кафедри «Економічної кібернетики». Завдання командам надавались у формі бізнес-кейсу, розробленого фахівцями ТОВ «ПРОКОМ» спільно з викладачами кафедри «Економічної кібернетики» ЗНУ. Вони містили реальну проблемну ситуацію, що виникає в роботі освітньої установи. У процесі виконання завдання учасники реалізували функції різноманітних фахівців: аналітиків зі збору й обробки інформації, фахівців із процесного управління та оптимізації бізнес-процесів, IT-спеціалістів, фахівців з оцінки економічної ефективності, ризик-менеджерів та інших.
Так, перша команда «Modus Ponense» на чолі з капітаном, студентом 3 курсу Денисом Плохотніковим ( студент 3 курсу, напрям підготовки «Економічна кібернетика»), презентувала проект документообігу кафедри «Економічної кібернетики» з наукової роботи, а друга команда «Semper Ante», на чолі з капітаном Сергієм Куркулою (студент 3 курсу, напрям підготовки «Економічна кібернетика») презентувала проект документообігу цієї кафедри з методичної роботи. Як і в попередні роки до складу команд увійшли студенти 2-3 курсів спеціальності «Економічна кібернетика», які під час самостійної роботи в ігровому колективі мали можливість проконсультуватися з викладачами та зовнішніми спеціалістами, презентувати висновки та результати роботи.
До складу конкурсної комісії увійшли: голова журі - директор компанії 1С: франчайзинг ТОВ «Проком» Сергій Бутенко; члени журі - д.е.н., завідувач кафедри економічної кібернетики ЗНУ Наталія Максишко; д.ф.-м.н., професор кафедри економічної кібернетики ЗНУ Ігор Козін; к.ф.-м.н., керівник 1С: франчайзинг ТОВ «Проком» Ірина Столярчук; к.ф.-м.н., доцент, докторант кафедри економічної кібернетики ЗНУ Тетяна Заховалко, а також досвідчені учасники попередніх років - студентка ОКР «магістр» спеціальності «Економічна кібернетика» Світлана Демченко та студент ОКР «спеціаліст» Артем Карчевський, які теж мали змогу оцінити роботу учасників.
Конкурсанти провели аудит процесів діловодства, визначили види документів, які використовуються в ЗНУ, слабкі та сильні сторони проектів, дослідили структуру документообігу та перспективи розвитку. Особливу увагу було приділено визначенню основних критеріїв ефективності документообігу кафедри.
За результатами конкурсу перше місце посіла команда «Semper Ante», учасники якої були нагороджені грамотами, книжками та футболками з символікою компанії «Проком». Крім того, студенти за допомогою голосування визначили призера глядацьких симпатій – команду «Modus Ponense», а всі учасники конкурсу отримали сертифікати конкурсу студентських проектів «Автоматизація бізнес-процесів в економіці».

Олена Переверзєва