Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася зустріч студентів із представниками посольства та консульства Республіки Польща в Україні

У ЗНУ відбулася зустріч студентів із представниками посольства та консульства Республіки Польща в Україні

19.05.2014 16:15 Зустріч із польським послом

19 травня в рамках офіційного візиту до Запорізької області відбулася зустріч адміністрації та студентів Запорізького національного університету з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні паном Генриком Літвіном та Генеральним консулом Республіки Польща в місті Донецьку паном Якубом Волонсевичем.

Ректор ЗНУ Микола Фролов привітав гостей, які вперше відвідали Запорізький національний університет, та висловив сподівання на подальшу співпрацю між польськими вишами та ЗНУ. На думку першого проректора ЗНУ Олександра Бондаря, міжнародний досвід Польщі в реформуванні різних суспільно-економічних галузей є дуже важливим для майбутнього України.
Під час зустрічі, яка відбулась у форматі бесіди, були обговорені питання партнерських відносин між ЗНУ та польськими вишами, співпраці в галузях гуманітарних і технічних наук, відносин ЄС - Україна в контексті нинішньої соціально-політичної ситуації в країні, нових можливостей і викликів, які нестиме для українського суспільно-економічного розвитку Угода про асоціацію, внутрішніх реформ, потрібних Україні для подальшого поступу в напрямі ЄС, руху до безвізового режиму з ЄС, необхідності якісного завершення реформ, розпочатих урядом у рамках візової лібералізації, спільних інвестиційних проектів, зокрема в оборонній галузі.
Також Генеральний консул розповів про польський досвід інтеграції до ЄС, реформування системи самоврядування, охорони здоров’я, промислової галузі, зміни трудової активності, переорієнтації в сфері праці і підтримки населення, люстрації влади, зміни структури економіки в багатьох секторах, зокрема у вугільній та судоверфній галузях. Тому, на думку польського посла, Україну теж чекає період реформ і перебудови структури економіки, зокрема в промисловості. Пан Генрик Літвін запросив студентів відвідати Польщу, аби побачити позитивні соціально-економічні зміни, які відбулись в країні за останній період. «Боротьба за єдність нації та інтеграція до ЄС - є одними із пріоритетних напрямків для країни. Українці повинні бути готові до змін в економіці», - зазначив Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні.
Під час спілкування зі студентами було зазначено, що сьогодні найважливішим завданням у рамках співробітництва ЗНУ з навчальними закладами Республіки Польща є розвиток програм подвійних дипломів, спільної наукової діяльності, обміну студентами й організація проходження стажування, а також створення всіх необхідних умов для повернення цих студентів до України та забезпечення їх роботою на вітчизняних підприємствах. Делегація відвідала Регіональний центр європейської інтеграції на базі Запорізького національного університету, де ознайомилася з виставкою польської літератури з фондів Наукової бібліотеки ЗНУ, а також виставкою літератури про Запорізький край.
Наприкінці зустрічі ректор ЗНУ Микола Фролов вручив шановним гостям на згадку про наш виш ювілейні книги про історію Запорізького національного університету.

Олена Переверзєва