Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ провели семінар-тренінг на тему «Створення електронної бібліотеки»

Співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ провели семінар-тренінг на тему «Створення електронної бібліотеки»

21.05.2014 13:15 Все Факультети Наукова бібліотека ЗНУ Захід Семінар Тренінг

20 травня співробітники Наукової бібліотеки Запорізького національного університету спільно з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації провели семінар-тренінг для бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області на тему «Створення електронної бібліотеки».

Мета тренінгу – створення і впровадження в практику роботи навчального закладу ефективної системи електронного інформаційного забезпечення студентів, учнів, педагогічних працівників, керівників, методистів для вирішення навчальних, наукових, виховних та управлінських завдань.
На захід завітали близько 40 бібліотекарів різних професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.
Із привітальними словами до присутніх звернулися проректор ЗНУ з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, в.о. директора науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький і методист науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Любов Пацей.
Директор Наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова розповіла присутнім про роботу Наукової бібліотеки нашого університету, її досягнення та перспективи подальшого розвитку. Також Валентина Олександрівна представила учасникам заходу співробітників Наукової бібліотеки ЗНУ, оголосила регламент роботи семінару-тренінгу та провела екскурсію бібліотекою на тему «Наукова бібліотека ЗНУ – сучасний інформаційно-бібліотечний центр Запорізького національного університету, інформаційна база навчальної та науково-дослідницької роботи науково-педагогічних працівників, студентів, освітян».
Заступник директора з наукової роботи та новітніх технологій Ніна Чала розпочала семінар-тренінг для бібліотекарів Запорізької області доповіддю про закони та нормативно-правові акти, якими повинні керуватися працівники бібліотек для створення електронної бібліотеки на базі своїх професійно-технічних навчальних закладів. Також Ніна Миколаївна розповіла присутнім про бази даних відкритого та тестового доступу Міжнародного проекту «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України "ELibUkr"», які слугують джерелом поповнення електронної бібліотеки нашого університету.
Далі на учасників заходу чекала низка тренінгів про механізм створення електронної бібліотеки та її роботу. Так, заступник директора з автоматизації Роман Одинцов і завідувач відділу автоматизації Світлана Сівак розповіли про технічні вимоги та програмне забезпечення електронної бібліотеки, а завідувач відділу комплектування Лариса Кіртока виступила з доповіддю на тему «Комплектування електронної бібліотеки».
У свою чергу, завідувач відділу науково-технічної обробки та організації каталогів Ірина Тяпкіна розповіла присутнім на заході про організацію і ведення електронного каталогу як базової архітектури електронної бібліотеки, а завідувач довідково-бібліографічного відділу Ольга Левчук – про шляхи використання електронних ресурсів у довідково-бібліографічному обслуговуванні.
Завідувач відділу наукової інформації Оксана Агоян виступила з доповіддю на тему «Створення окремих колекцій у складі електронної бібліотеки». Вона розповіла про науково-методичні праці професорсько-викладацького складу ЗНУ та моніторинг статей «ЗНУ на сторінках преси», які містяться в електронній бібліотеці нашого університету.
Крім того, завідувачі відділами Наукової бібліотеки ЗНУ провели навчальний тренінг для бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів на тему «Використання електронної бібліотеки та електронного каталогу наукової бібліотеки ЗНУ для інформаційного забезпечення» (по секціям) та ознайомили їх із роботою відділів Наукової бібліотеки ЗНУ: комплектування, науково-технічної обробки й організації каталогів, довідково-бібліографічного, наукової інформації, автоматизації, обслуговування.
Наприкінці заходу запорізький співак і композитор Анатолій Сердюк презентував учасникам семінару-тренінгу фотоальбом «Співак, композитор-пісняр Анатолій Сердюк», присвячений 25-річчю його творчої діяльності, а також виконав кілька своїх пісень.
Варто зазначити, що працівники Наукової бібліотеки ЗНУ також підготували тематичну книжкову виставку «На допомогу бібліотекарю», яка складалася з навчально-методичних посібників спрямованих на вдосконалення виконання професійних обов’язків бібліотекарями, покращення інформаційних і виховних функцій бібліотек, впровадження інноваційних форм і методів їх роботи з користувачами. Крім того, кожен учасник семінару отримав усі необхідні посібники та матеріали, які знадобляться їм для створення у майбутньому електронних бібліотек на базі професійно-технічних навчальних закладів, в електронному вигляді.

Олена Ярошенко

Схожі новини