Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася лекція, спрямована на попередження та профілактику корупційних правопорушень

У ЗНУ відбулася лекція, спрямована на попередження та профілактику корупційних правопорушень

23.05.2014 09:59

22 травня в Запорізькому національному університеті на виконання Плану заходів запобігання та протидії корупції на 2014 рік, затвердженого наказом ректора ЗНУ від 12.02.2014 № 56, у Запорізькому національному університеті відбулася лекція з питань запобігання та протидії корупції для деканів факультетів, їх заступників, завідувачів кафедр і керівників структурних підрозділів.

Участь у навчальному семінарі взяли: перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, начальник юридичного відділу, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Ольга Кулініч, д.ю.н., доцент кафедри адміністративного та господарського права Павло Лютіков, д.ю.н., доцент кафедри конституційного та трудового права Михайло Віхляєв, д.ю.н., доцент кафедри конституційного та трудового права Ілля Сквірський, а також запрошені гості – член судової палати з розгляду кримінальних справ Світлана Дадашева, начальник відділу по боротьбі з корупцією Запорізького УБОЗ Вадим Тимошенко, начальник управління нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Запорізької області Максим Бойко.
На початку лекції перший проректор ЗНУ Олександр Бондар представив присутнім учасників зустрічі та зазначив, що захід проводиться з метою виконання антикорупційного законодавства та створення ефективної системи протидії корупції в Запорізькому національному університеті.
Першим перед присутніми виступив д.ю.н., доцент кафедри адміністративного та господарського права Павло Лютіков. Він зазначив, що представниками юридичного факультету ЗНУ постійно проводяться лекції, семінари на антикорупційну тематику для спеціалістів різних установ, під час яких надаються рекомендації щодо виявлення й усунення конфлікту інтересів, корупційних ризиків у діяльності посадових і службових осіб. Лектор назвав знакові юридичні документи, які стосуються корупції та боротьби з нею. Детально зупинився на Законі України «Про засади запобігання і протидії корупції», надав ґрунтовні коментарі стосовно його статей. Назвав також суб’єктів, відповідальних за корупційні порушення, на котрих лежить максимальна відповідальність: державні службовці, працівники державних підприємств та установ, які діють у сферах публічного права та наділені адміністративно-господарськими повноваженнями й ін. Також доповідач пояснив, що різні прояви корупції мають неоднакову етичну оцінку: одні дії вважаються злочинними, інші всього лише аморальними. Найнебезпечніші ж форми корупції кваліфікуються, як кримінальні злочини.
У свою чергу, член судової палати з розгляду кримінальних справ Світлана Дадашева зазначила, що корупція є чинником, який загрожує національній безпеці нашої країни. Вона наголосила на важливості безумовного виконання службових обов’язків і вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Цей закон чітко регламентує дії правоохоронних органів у сфері боротьби з корупцією, розмежовує їх повноваження і детально прописує відповідальність держслужбовців та інших осіб. Світлана В’ячеславівна ознайомила присутніх з аспектами застосування антикорупційного законодавства у практичній діяльності, зокрема стосовно одержання подарунків, неправомірної вигоди та притягнення до відповідальності за корупційні правопорушення.
У своїй доповіді начальник відділу по боротьбі з корупцією Запорізького УБОЗ Вадим Тимошенко розповів про наявні приклади порушень антикорупційного законодавства. Він пояснив, що до групи злочинів у сфері службової діяльності віднесені такі види суспільно небезпечних діянь, які порушують функції державних органів або органів самоврядування, підприємств, установ або організацій, незалежно від форми власності та галузей діяльності службових осіб. За вчинення корупційних правопорушень особи притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.
Звертаючись до присутніх, начальник управління нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Запорізької області Максим Бойко зазначив, що боротьба з корупцією передбачає комплексний і довготривалий процес. І цей процес потребує допомоги громадськості. Доповідач також навів приклади наявних правопорушень антикорупційного законодавства.
Закінчилася лекція обговоренням особливостей боротьби з корупцією в галузі освіти. Також наприкінці зустрічі усі охочі поставили запитання доповідачам та отримали ґрунтовні відповіді.