Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося обговорення Проекту змін до Конституції України щодо децентралізації влади, підготовлений науковцями вишу

У ЗНУ відбулося обговорення Проекту змін до Конституції України щодо децентралізації влади, підготовлений науковцями вишу

23.05.2014 11:41 Круглий стіл обговорення голова обласної державної адміністрації

Представники Запорізького національного університету ніколи не залишалися осторонь від важливих суспільно-політичних процесів, які відбуваються у нашій країні. Тож і зараз, коли в Україні тривають активні громадські обговорення конституційної реформи, науковці нашого вишу беруть у них активну участь. Учені юридичного факультету й факультету соціології та управління ЗНУ разом зі своїми київськими колегами розробили документ «Концепція реформи місцевого самоврядування та Проект змін до Конституції України щодо децентралізації влади», який буде представлений на розгляд до Верховної Ради України.

Задля обговорення основних положень цього документу, а також для висвітлення основних аспектів законотворчого процесу, який зараз триває в нашій державі, 22 травня у ЗНУ провели спеціалізоване засідання круглого столу. У його роботі взяли участь голова Запорізької обласної державної адміністрації Валерій Баранов, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ЗОДА Олександр Зубченко, депутат Запорізької обласної ради, голова Постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, регламенту, депутатської діяльності та депутатської етики, прав людини Олесь Запорожець, ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, декан факультету соціології та управління, професор Максим Лепський, викладачі та студенти нашого вишу, представники місцевих громадських організацій тощо.
На початку засідання голова Запорізької обласної державної адміністрації Валерій Баранов зазначив, що зараз для України вкрай необхідно провести реформу державного управління. На його думку, у той час, коли більшість колишніх республік СРСР після його розпаду обрали європейський шлях розвитку та відповідні законодавчі реформи, у нашій країні склалася парадоксальна ситуація: система управління на державному рівні продовжує орієнтуватися на комуністичну модель, тоді як економіка керується законами ринку, а державний устрій України намагаються зробити відповідним до демократичної моделі суспільства. Саме тому назріла потреба проведення державних реформ на всіх рівнях, у тому числі, на його думку, сьогодні всьому українському суспільству потрібно зосередити увагу на децентралізації влади та створенні діючої моделі місцевого самоуправління.
Також Валерій Олексійович у своєму виступі схвально відгукнувся про активну позицію представників Запорізького національного університету: «Дуже добре, що ви не байдужі до свого майбутнього, адже однією з головних умов успішного проведення будь-якої реформи на державному рівні є загальна поінформованість населення та його розуміння необхідності таких змін».
Варто зазначити, що під час проведення засідання була досягнута домовленість між Валерієм Барановим і ректором ЗНУ Миколою Фроловим про включення викладачів нашого вишу до виїзних бригад, які мають надавати потрібну інформаційну допомогу представникам селищних громад нашої області.
Крім того, у планах Валерія Олексійовича за кілька тижнів запропонувати увазі наших студентів презентацію Проекту реформи ЖКХ нашої області. Він висловив сподівання, що почує від майбутніх фахівців конструктивну критику цього документа.
Ректор ЗНУ Микола Фролов у своєму виступі наголосив, що на сьогодні, після революції, яка відбулася в нашій країні, на етапі розбудови держави, процес зміни деяких важливих пунктів Конституції України є цілком закономірним і невідворотнім. Однак, на його думку, ці зміни мають бути спрямованими не лише на сьогоденну стабілізацію ситуації в нашій державі, але й на майбутнє, коли державотворчі процеси мають перейти у більш конструктивне русло.
«Сьогоднішня зустріч – початок великої роботи, - підкреслив Микола Олександрович. – Певен, що робоча група нашого вишу продовжить працювати над пропозиціями щодо необхідних змін до Конституції, які будуть надіслані до Верховної Ради та чітко засвідчать про позицію, яку займає з цього питання наша область. Одним із головних наших досягнень при проведенні цього заходу я вважаю включення молоді в процес творення її майбутнього».
Перед учасниками засідання круглого столу виступили декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць і декан факультету соціології та управління Максим Лепський. Вони окресли необхідні, на їх думку, зміни, які варто обов’язково внести до Конституції нашої держави. Такі реформи мають стосуватися як функції та повноважень верховної Ради України, так і головних етапів децентралізації влади, зміни системи адміністративного управління на обласних і місцевих рівнях, цільовий перерозподіл податків, зібраних на місцевих підприємствах, створення органів, на які будуть покладатися функції контролю за діяльністю місцевих та обласних рад тощо.
В обговоренні окремих пунктів запропонованої увазі присутніх Концепції взяли активну участь депутат Запорізької обласної ради Олесь Запорожець, завідувач кафедри політології ЗНУ Тетяна Ніколаєва, голова Правління Запорізької обласної громадської організації «Народний захист» Наталія Заболотна, аспірантка факультету соціології та управління Вероніка Лаврік та інші учасники заходу.
Вони звернули увагу присутніх на окремі важливі моменти реформ, необхідних на сьогодні нашій державі для її подальшого нормального функціонування, зокрема на реформу ЖКХ та виробничої галузі, поділилися своїм баченням проблем, які можуть виникнути під час створення місцевих громад і самого процесу децентралізації влади, а також окреслили дії влади та суспільства, які, на їх думку, допоможуть провести реформи законодавства нашої країни максимально ефективно. Деякі із зазначених питань викликали жваву дискусію у всіх присутніх.
Наприкінці заходу Микола Фролов подякував усім присутнім за плідну роботу, а також висловив переконання, що й надалі вони не менш активно залучатимуться до державотворчого процесу.

Таміла Тарасенко

Схожі новини