Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету ЗНУ розглянули питання щодо реалізації медичних прав фізичної особи

Студенти юридичного факультету ЗНУ розглянули питання щодо реалізації медичних прав фізичної особи

23.05.2014 13:21 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Конференція

23 травня на юридичному факультеті Запорізького національного університету відбулася регіональна науково-практична конференція на тему «Реалізація медичних прав фізичної особи. Зобов’язання з відшкодування шкоди при наданні медичних послуг».

Відкрив роботу конференції перший проректор ЗНУ, к.ю.н., доцент Олександр Бондар. Також у заході взяли участь суддя Запорізького апеляційного суду, к.ю.н., доцент Олена Крилова, викладач кафедри медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій Запорізького державного медичного університету Олена Мурзіна й представники Запорізького національного університету - старший викладач кафедри цивільного права Ганна Борщевська, доцент кафедри цивільного права, к.ю.н., доцент Ольга Щипанова (модератор заходу) та студенти юридичного факультету.
Усі учасники конференції підготували доповіді, які стосувалися окреслених питань. Так, Олена Крилова розповіла присутнім про проблеми доведення лікарської помилки у цивільному процесі, а Олена Мурзіна – про формування законодавства України у галузі охорони здоров’я.
Про гарантії здійснення та захисту права на психічне здоров’я осіб, що мають психічні розлади, присутнім на заході розповіла Ольга Щипанова, а Ганна Борщевська підготувала доповідь на тему «Цивільно-правова відповідальність за неналежне надання медичної допомоги чи медичних послуг».
Досить цікавими й актуальними були і доповіді студентів юридичного факультету. Усього студенти підготували 9 доповідей, однак за браком часу не всі встигли їх представити.
Так, Іван Шумейко розповів учасникам конференції про предмет доказування за позовами про відшкодування шкоди, заподіяної наданням медичних послуг, а Микита Жуков – про лікарську таємницю як гарантію реалізації особистого немайнового права пацієнта.
У свою чергу, Дмитро Калниш розповів про відшкодування шкоди, заподіяної донору крові ушкодженням здоров’я у зв’язку з виконанням донорської функції, а Дар’я Степанченко виступила з доповіддю на тему «Госпіталізація особи до психіатричного закладу в примусовому порядку: механізм реалізації та відповідальність за порушення».
Гості конференції відзначили актуальність та доречність доповідей студентів юридичного факультету. Зокрема, суддя Запорізького обласного апеляційного суду Олена Крилова зазначила: «Дуже добре, що студенти намагаються вникнути в юридичні питання та проблеми, проаналізувати їх. Це говорить про те, що вони вміють аналітично мислити у різних напрямах роботи». У свою чергу, викладач Запорізького державного медичного університету Олена Мурзіна підкреслила, що проведення подібних заходів – є досить важливим, адже це дозволяє студентам нашого університету всебічно розвиватись та проводити детальний аналіз як медичних, так і будь-яких інших прав фізичної особи.
Наприкінці заходу доцент кафедри цивільного права ЗНУ Ольга Щипанова подякувала за візит шановним гостям конференції та запросила наступного року взяти участь в науково-практичній конференції з цієї теми.

Олена Ярошенко

Схожі новини